Aluminium Stop tarciowe z przemieszaniem spawania (FSW)

- Jun 15, 2019-

  Mimo, że szew spawu, uzyskane przez spawania aluminium jest surowym struktury i spawane jest poddawane cykli termicznych, mechanicznych właściwości wspólne są zdegradowane. W związku z tym proces tarciowe z przemieszaniem została zaproponowana. Wzór użytkowy wykorzystuje szybki obrotową głowicą mieszając i ramię połączenie ciepła z metalu do metalu w Państwie z tworzywa sztucznego. Jak mieszając głowa porusza się do przodu, metalu przepływa w kierunku tylnej części głowy mieszając, wypełnia i tworzy gęstą zgrzewającej, który jest metodą spawania fazy stałej. . Zalety aluminiowych stopów, tarciowe z przemieszaniem:

(1 jakość spawania jest dobry. FSW jest fazy stałej spawania. Spawane nie jest łatwe do wyprodukowania pęknięcia, pory i innych wad podczas krzepnięcia podczas spawania; spawania temperatura jest niższa niż topnienia aluminium, więc stawu w pobliżu struktury metalu można uzyskać i odkształcenie obrabianego detalu jest małe; Zmiany kolorów.

(2) niski koszt. Potrzebne są nie materiał do wypełnień i gazu ochronnego; dokładności montażu nie jest wysoka, proces przygotowania wstępnego spoiny jest proste; spawania grubej płyty nie wymaga otwarcia; wspólny mechanizm jest proste, łatwe do zarządzania i oszczędzania energii.

(3) brak odprysków lub nieprzyjemne dym jest generowany, a światło nie szkodliwe, takie jak promieniowanie ultrafioletowe lub podczerwone promienie jest generowany.

Wadą jest to, że wyposażenie oprzyrządowanie jest skomplikowane ze względu na konieczność stosowania dużego ciśnienia denerwujące i forward siłą napędową podczas spawania; defektów spawalniczych wymaga spawania Metoda naprawy spawania fazy stałej.

Friction stir welding

Para:Zalety stosowania środka do konserwacji drewna na zewnątrz Następny:Spawanie laserowe stopu aluminium metodą podwójnej wiązki