Śruba aluminiowa

- Jun 13, 2017-

Śruba aluminiowa jest cylindrycznym elementem mocującym wykonanym z mocnego i lekkiego aluminium. Wąska część każdej śruby aluminiowej jest zazwyczaj częściowo lub całkowicie gwintowana z równoległymi rowkami. Aluminiowe śruby są powszechnie stosowane do zabezpieczania części w szerokim spektrum zastosowań mechanicznych i elektronicznych. Śruba aluminiowa jest zazwyczaj wkręcana w gwintowany otwór lub przymocowana do nakrętki aluminiowej na wystającym gwintowanym końcu. Klucze dynamometryczne są czasami używane do precyzyjnego dokręcania śrub aluminiowych bez powodowania ich uszkodzenia.

Zastosowania zewnętrzne są idealnym miejscem do śrub i nakrętek aluminiowych. Urządzenia przeznaczone do regularnego kontaktu lub zanurzenia w wodzie często są połączone z aluminiowymi śrubami. Aluminium nie rdzewie w obecności wilgoci, jak na bazie żelaza, lub żelaznych śrub metalowych. Śruby, nakrętki i podkładki wykonane z aluminium są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, aby zastąpić mniej wytrzymałych elementów złącznych w różnych przedsięwzięciach. Niewielki wzrost kosztów aluminiowej śruby jest zwykle zrównoważony przez długą przydatność.

Wiele aluminiowych śrub jest anodowanych, aby nadać im kolor i zapieczętować je ochronną warstwą zewnętrzną. Śruba aluminiowa jest przyłączona do spolaryzowanego obwodu elektrycznego jako anoda lub pojazd elektryczny. Proces anodowania rozpoczyna się wraz z tym, że energia elektryczna przechodzi przez aluminiową śrubę i przyspiesza utlenianie powierzchni. Aluminium nie ulega rozpadowi i odsłonię nowe wrażliwe powierzchnie po utlenieniu jak większość stopów żelaza. Barwne uszczelniacze przylegają do porowatej utlenionej powierzchni aluminium i faktycznie wzmacniają śrubę.

Anodyzowane śruby aluminiowe zapewniają moc przyłączeniową przy bardzo małej wadze. Pojazdy są w stanie działać skuteczniej, gdy zbędny ciężar zostanie wyeliminowany. Wymiana standardowych śrub z kompatybilnymi wersjami aluminium może znacznie zmniejszyć ciężar samolotów, pojazdów lądowych i jednostek pływających. Zestawy kolorowe aluminiowych śrub mogą dodawać indywidualny akcent do ulubionego urządzenia. Właściwie zainstalowana śruba aluminiowa będzie utrzymywała się przez wiele lat bez konieczności wymiany.

Moment obrotowy jest często wykorzystywany do mocowania śruby aluminiowej bez zbytniego naprężenia. Moment obrotowy to pomiar siły obrotowej na obiekcie. Wiele kluczy dynamometrycznych posiada wstępnie ustawione lub regulowane ustawienie momentu obrotowego w celu kontrolowania szczelności śrub. Wspólny zapadka lub klucz może być również używany do montażu śrub aluminiowych, ale większość komercyjnych konstrukcji wolą niezawodność klucza dynamometrycznego. Śruby są zwykle instalowane ręcznie, zanim klucz dynamometryczny jest używany do wytworzenia jednolitego napięcia.


Para:Maska przeciwpyłowa Następny:Maszyna do cięcia