Wytłaczanie aluminium

- May 17, 2017-

Wytłaczarki aluminiowe są ukształtowanymi kawałkami aluminium wytwarzanymi przez podgrzewanie aluminiowych klocków i popychaniem ich przez kształt matrycy, tworząc konkretne wzory. Wytłaczanie można wytwarzać w wielu rozmiarach i prawie w dowolnym kształcie, dla których można wytwarzać matrycę. Wytłaczany aluminium zapewnia wytrzymałość i wytrzymałość konstrukcyjną i jest w pełni poddawany recyklingowi.

Wytłaczarki aluminiowe zaczynają się od stałych, cylindrycznych form aluminium zwanych kęsami. Czasami aluminium jest używane w swojej czystej formie, ale często miesza się z magnezem , miedzem , manganem lub krzemem w celu stworzenia stopów o szczególnych właściwościach. W zależności od mieszanki, stopy mogą powodować zwiększoną odporność na korozję, zwiększoną wytrzymałość lub lepszą przewodność, ale zazwyczaj wzrost jednego czynnika jest zniwelowaniem na spadek w innych.

Aluminium jest najpierw podgrzewany w celu zmiękczenia go, a następnie powleczony warstwą smaru. Prasa hydrauliczna lub mechaniczna popycha do bloku podpierającego, który stopniowo popycha podgrzany materiał przez otwór matrycy, co stanowi wzorzec dla sposobu ukazania się gotowego produktu. Ciśnienie prasy powoduje, że podgrzany metal wypełnia pustą przestrzeń w matrycy i przybiera formę wnętrza matrycy. Aluminium wychodzi po drugiej stronie matrycy w gotowym kształcie.

Różne stopnie aluminium są przetwarzane w różnych temperaturach. Temperaturę mierzy się, gdy wytłoki aluminiowe wychodzą z matrycy, aby potwierdzić odpowiednią prędkość procesu. Wytłaczanie aluminium jest czasami chłodzone wodą lub powietrzem, gdy wychodzą z matrycy. Wytłaczany metal trafia do stołu chłodzącego w celu dalszego obniżenia jego temperatury.

Schłodzone wytłaczane kawałki umieszcza się na urządzeniach do rozciągania, aby ich wyprostować i utwardzać. Wytłaczane aluminium chłodzone i rozciągane można wyciąć w dowolnej długości. Wreszcie, kawałki są starzone w temperaturze pokojowej lub umieszczane w suszarce do starzenia, gdzie są podgrzewane, aby zwiększyć twardość i złagodzić metal.

Wytłaczarki aluminiowe są wykorzystywane do wielu celów, w tym w szafkach na prezenty w sklepach i biurkach aluminiowych w nowoczesnych biurach. Praktycznie każdy typ pojazdu zawiera wytłoki aluminiowe, w tym samochody, łodzie, rowery i pociągi. Urządzenia domowe i narzędzia wykorzystują aluminiowy doskonały stosunek siły do masy. Wytłaczane wyroby aluminiowe ważą mniej i kosztują mniej niż wysyłane z innymi rodzajami metali, ale nadal zapewniają długotrwałą obsługę.

Zwiększona koncentracja na zielonym budynku jest również wiodącym wykonawcą i architektami, aby używać bardziej wytłaczanych wyrobów aluminiowych. Wytłaczarki aluminiowe są elastyczne i odporne na korozję. Aluminium jest łatwo poddawane recyklingowi i może być używane w kółko w projektach budowlanych.


Para:Kierunek rozwoju malarstwa Następny:Co to jest miedź z laserem?