Zastosowanie technologii galwanizowanej

- Dec 28, 2017-

Ocynkowane żelazo to żelazo, które zostało pokryte warstwą cynku, aby metal był odporny na korozję . Stal może być również ocynkowana. Kiedy metal będzie używany w środowisku, w którym korozja jest prawdopodobna, często jest galwanizowana, aby mogła wytrzymać te warunki. Jednak nawet przy cynkowaniu korozja zacznie się w końcu pojawiać, szczególnie w warunkach kwaśnych.

Istnieją dwie podstawowe techniki, które można wykorzystać do wykonania ocynkowanego żelaza. Najczęściej stosuje się cynkowanie ogniowe, w którym żelazo przesuwa się przez niezwykle gorącą kąpiel ze stopionym cynkiem, która może być mieszana z niewielkimi ilościami ołowiu, w zależności od okoliczności. Gdy żelazo wynurzy się z kąpieli, cynk zostanie związany, tworząc warstwę cynku na powierzchni żelaza. Czasami metal może być przepuszczany przez młyn w celu spłaszczenia i wyrównania powłoki. Inną techniką, którą można zastosować jest osadzanie elektrolityczne, znane również jako powlekanie galwaniczne, chociaż jest to rzadkie.

Po ocynkowaniu żelazo pokryte jest warstwą cynku, który może być lśniący do szarości. Cynk może być pomalowany, jeśli to pożądane, lub pozostawiony na gładko. Malowanie jest często wykonywane, gdy żelazko musi pasować do innych materiałów budowlanych lub gdy ludzie chcą, aby było mniej oczywiste. Na przykład w ogrodzie może być pomalowany na zielono, aby zmieszał się z liśćmi, zamiast wyróżniać się.

Dopóki powłoka cynkowa pozostaje nienaruszona, ocynkowane żelazko powinno pozostawać w stosunkowo dobrym stanie. Jednak kwaśne warunki mogą z czasem erodować cynk, tworząc plamy tam, gdzie może wystąpić korozja. Korozja może również wystąpić, gdy powłoka jest penetrowana, tak jak wtedy, gdy ktoś przebija gwóźdź przez arkusz ocynkowanego żelaza, odsłaniając żelazo wewnątrz elementów. Po rozpoczęciu korozji może rozprzestrzenić się pod cynkiem, powodując ostatecznie uszkodzenie metalu.

Istnieje szeroki zakres zastosowań tego rodzaju żelaza, który występuje między innymi w rurach, kołkach, arkuszach i drucikach. Wiele sprzętu i artykułów gospodarstwa domowego przenosi produkty z galwanizowanej stali i może być skłonne do cięcia elementów do niestandardowych rozmiarów na żądanie. Ludzie mogą być również kierowani do profesjonalistów, którzy będą spawać lub ciąć żelazo ze stali ocynkowanej w celu zaspokojenia potrzeb konkretnego projektu.


Para:Śrutowanie strumieniowe Następny:Przewód lutowniczy