Szlifowanie pasa

- Jun 16, 2017-

Szlifowanie taśm jest procesem usuwania materiału z kawałka metalu za pomocą szlifierki taśmowej, maszyny elektrycznej, która obraca pas wokół dwóch lub więcej krążków. Szlifowanie taśm jest podobne do procesu szlifowania taśmy, a maszyny często wyglądają bardzo podobnie. Zasadniczą różnicą jest to, że szlifowanie taśm jest wykonywane na metalu, a szlifowanie pasów jest wykonywane na drewnie i innych lżejszych materiałach. Proces ten można wykonać na kilka sposobów, a każda z nich będzie miała swoje zalety i wady. Ilość materiału usuniętego z kawałka zależy od stosowanej metody.

Szerokie szlifowanie taśm jest jednym z najczęstszych sposobów szlifowania. Proces ten często polega na użyciu systemu przenośnikowego, który ciągnie kawałek metalu, który ma być przeszlifowany przez dwa lub więcej taśm szlifierskich. Ilość materiału zdejmowanego z części może być podyktowana kilkoma czynnikami, w tym rodzajem pasa, prędkością pasa, odległością między pasem a kawałkiem, a metalem jest podłoża. Pierwszy pas w systemie jest zazwyczaj szorstki i ma na celu oderwanie większości materiałów. Paski umieszczone po pierwszym stanie się coraz mniej zgrubne, aby usunąć mniej materiału i zapewnić gładsze wykończenie.

Szlifierką taśmową jest kolejnym popularnym narzędziem do szlifowania taśm, a szczególnie dobrze działa na mniejsze kawałki metalu. Sam pas jest umieszczony za peronem, na którym można zabezpieczyć lub unieruchomić kawałek metalu, a jedno koło pasowe, wyższe koło pasowe, jest montowane pod kątem 45 stopni od dolnego, większego koła pasowego. Większe koło pasowe obraca się bardzo blisko platformy ustalającej, dzięki czemu użytkownik może nacisnąć metal przed pasem obracającym się wokół dużego koła pasowego. Takie szlifierki często wyposażone są w pleksiglasowe osłony, które można opuścić nad elementem kształtowanym podczas procesu szlifowania taśm, aby zapobiec kontaktom z oczami i twarzą.

Narzędziem bardzo podobnym do szlifierki taśmowej jest szlifierka stołowa , która jest znacznie małą jednostką, która jest zamontowana na ławce lub innej stałej powierzchni. Szlifierka stołowa wykorzystuje okrągłe koła zamiast pasów; Koła mogą być wymieniane, a najczęściej używanymi dwoma kołami są ściernice ścierne i koła z drutu. Tarcza szlifierska ściera ściernego usuwa znaczną ilość materiału, gdy kawałek zostanie dociśnięty do niego, a koło z drutem usunie mniej materiału i zapewnia lepsze wykończenie.


Para:Zgrzewanie kół Następny:Maska przeciwpyłowa