Bionic design - kabina zewnętrzna

- Jun 28, 2019-

Zaprojektowana przez architektów Dominica Asha i Jeremy'ego Fittera kabina jest owalną, obrotową, podobną do strąka strukturą.

Kabina to ergonomiczna, jedyna w swoim rodzaju przestrzeń na zewnątrz. Może być używany jako biuro w ogrodzie, a także studio osobiste i pokój szachowy. Kabina została zaprojektowana i zbudowana w Gloucestershire w Anglii. Projekt zrodził się z chęci projektanta, aby stworzyć na zewnątrz domu stop-gap, który wtuliłby się w otaczające środowisko i miał współczesną ścianę zewnętrzną. Taka wyjątkowa przestrzeń będzie dobrym miejscem do kradzieży życia w tętniącym życiem mieście.

The cabin design

Ta biomimetyczna cecha materiału kabiny ostro kontrastuje z jej wzornictwem przemysłowym. Podnosząc stopnie, można obrócić kabinę do żądanej orientacji.

Ponadto, aby uzyskać zewnętrzną formę tej najwyższej klasy linii, projekt kabiny w pełni wykorzystuje innowacyjną technologię obróbki CNC. Technologia pozwala na obróbkę drewna w warsztatach z taką samą precyzją, jak modele komputerowe.

The cabin design1

Najbardziej uderzającą cechą budynku jest zastosowanie drewnianych zawiasów i zasad mechanicznych w celu utworzenia kapsuły kosmicznej, takiej jak drzwi wtykowe. Kabina siedzi na obrotowej platformie pół metra nad ziemią.

The cabin design2

Z perspektywy masowej produkcji każda kabina może również dostosować pozycję okien i wewnętrzną teksturę, aby dopasować różne meble do wymagań klienta.


Para:Jak naprawić zarysowania mebli ogrodowych? Następny:Użyj środowiska mebli ogrodowych