Wprowadzenie do mebli cywilnych

- Nov 20, 2019-

Wraz ze wzrostem standardu życia, nasza rodzina jest urządzona, co powoduje, że popyt na kolokacje w miękkich strojach również rośnie. A meble w integralnym miękkim stroju zajmują proporcje bardzo duże, blisko 60%. Zestaw mebli normalnie składający się z drewna, tkaniny, farszu, akcesoriów metalowych itp. Wybór drewna jest jego kluczową częścią. Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami wyborem drewna na meble.


01 Klasyfikacja drewna (miękka i twarda)


Drewno używane w meblach, zwykle podzielone na drewno miękkie i twarde.

Klasyfikacja według gatunków drzew, ogólnie podzielona na drzewa iglaste i twarde.

Cedr i wszystkie rodzaje sosny, świerku i jodły są drzewem iglastym; drewno dębowe, jesion, kamfora, sassafras i różne brzozy, nanmu i topola są twarde.


Tree


Istnieje wiele gatunków drzew w Chinach, więc gatunki drewna często używane w inżynierii w różnych regionach są również różne. Obszar północno-wschodni ma głównie czerwoną sosnę, modrzew (sosna z żółtego kwiatu), świerk łuskowy, świerk czerwony, popiół popiołu; dorzecze Jangcy składa się głównie z cedru, sosny masson; południowo-zachodni, północno-zachodni obszar ma głównie jodłę, świerk, piołun.


02.Indyjska tarcica meblowa często dzieli annato i inną tarcicę


(1) Tak zwane „drewno palisandrowe” w drewnie twardym od samego początku nie jest specyficznym gatunkiem mebli, ale zmiana zwyczajów Ming Jiaqing po zagranicznym imporcie drewna, rzadkich gatunków drewna liściastego (palisander, gruszka, skrzydełka z kurczaka, drewno , tylko hainan ma część gruszki, domowe to gruszka wietnamska i kambodżańska). Więcej w tropikalnych, subtropikalnych obszarach, takich jak: gruszka huanghua, palisander, palisander, drewno kwasowe, drewno skrzydełka kurczaka.


A jego główne zalety to:

Kolor jest ciemniejszy, bardziej odzwierciedla starodawny styl, stosowany do tradycyjnych mebli; Drewno cięższe, daje osobie poczucie dobrej jakości;

Sama generalna tarcica ma zapach, który wysyła miejsce, zwłaszcza drzewo sandałowe;

Materiał jest twardy, o wysokiej wytrzymałości, odporny na zużycie i trwały. Ponieważ wydajność jest mniejsza, dlatego trudno jest uzyskać wysokiej jakości gatunki drzew, nierówną jakość;

Linie i pierścienie nie są wyraźne, efekt wizualny nie jest świeży; Materiał jest cięższy, niełatwy w obsłudze;

Materiał jest twardy, trudny w obróbce i łatwo pojawia się zjawisko pękania;

Materiał jest tłusty i łatwy do zwrotu oleju w wysokiej temperaturze.


(2) Korek odnosi się do: dębu, buku, jesionu, dębu, orzecha, wiśni, klonu, brzozy, jesionu itp. Nasze meble są używane w orzechach, wiśniach, dębach, bukach, jesionie;

Orzech: orzech jest drewnem wyższej jakości, głównie z Ameryki Północnej i Europy. Orzech domowy, kolor jest jaśniejszy. Czarny orzech jest jasnobrązowym fioletem, sekcja cięciwy dla pięknego dużego wzoru parabolicznego (ziarno górskie). Czarny orzech jest bardzo drogie, spraw, aby meble normalnie używały forniru, rzadko używaj prawdziwego drewna.


cork


Drewno wiśniowe: importowane drewno wiśniowe produkowane jest głównie w Europie i Ameryce Północnej. Drewno jest jasnożółtobrązowe z elegancką fakturą. Część cięciwy jest średnio parabolicznym wzorem z małymi kółkami. Drewno wiśniowe jest również drewnem wysokiej jakości, meble są również zwykle używane z drewnem, rzadko z litym drewnem.


03.Europejski, nowoczesny dąb domowy, buk

1. Dąb dębowy jest dębem niemieckim, bukiem, meble z farbami szeroko stosowane w otwartym, serce drzewa pokazuje brązy do czerwonego brązu, oczywisty okrągły wzrost, lekko falisty, ciężki i twardy, nasz kraj na północ do Jilin, Liaoning, południe do Hainan, Yunnan ma dystrybucję, nie widzi więcej, ale wysokiej jakości dąb mistrzowski nadal musi być importowany z zagranicy, doskonały materiał na metr sześcienny prawie dziesięć tysięcy juanów, jest to również ważna przyczyna wysokiej ceny dębu meble.


Wybierając meble dębowe, należy dokładnie zrozumieć zalety i wady mebli dębowych:

(1) lite drewno dębowe, naturalna i wyraźna faktura górska, silna stabilność i trwałość po przekształceniu w meble; wydajność obróbki dębu jest dobra, odpowiednia do produkcji mebli w stylu europejskim.

(2) tekstura dębu jest szorstka i łatwa w obróbce, a efekt malowania jest dobry, dlatego jest szeroko stosowany jako podstawowy materiał do dekoracji wnętrz architektonicznych, mebli, podłóg itp., A jego jakość jest również dobrze znana .

(3) dąb jest twardy, co jest jego zaletą i wadą; poniżej okoliczności, że wytwarzanie rzemiosła nie jest całkiem dojrzałe, meble dębowe wydają się być łatwiejsze z kształtu i zjawiska szaleństwa. (4) pochwała osoby dębowej jest większa , więc jakiś zły biznesmen chce używać „gumowego drewna” mylić słuch i słyszenie, konsument nie sprawdza poniżej, łatwiej się oszukać.

(5) ilość krajowego drewna dębowego jest niewielka, obecnie uzależniona głównie od importu, co prowadzi do wysokiej ceny mebli dębowych, wiele osób uwielbia meble dębowe przy zakupie mebli zawsze się waha.

(6) meble dębowe są również rodzajem mebli drewnianych. W procesie użytkowania konserwacja jest również bardzo ważna. Utrzymaj właściwe, meble UŻYWAJĄ kilku dekad, aby nie stanowiły problemu.

(7) dąb z szeroką gamą drewna, wiele zalet, znamy wino, można wykorzystać beczkę wina, ale także wiele niedociągnięć, wady nie pokrywają yu, środowisko wzrostu spowodowane przez dużo sęków, dąb meble w ogóle nie są złe.


2. Drewno bukowe: drewno bukowe należy do wiązu do sadzenia, obce wszystkie produkty z Europy schodzą na północ, rosną niskie temperatury, stają się powolne, produkcja krajowa odbywa się w Jiang, Zhejiang czekają na miejsce, alias buk lub wiąz duży liść , drewno jest wysyłane mocno, kolor i połysk jednocześnie utrzymują piękno, użycie jest niezwykle szerokie, dość cenne, jego stare drewno przyjmuje czerwony powód, nazwa „buk buk”, ponownie nazywaj buk czerwony.


Beech wood


Bardziej ogólna tarcica jest solidna, ale nie może być twardego drewna, stary rzemieślnik dociera do prawdziwego miłośnika mebli jasnego typu, aby potraktować poważnie, materiał z drewna ju jest jakościowy i twardy, śliczne ziarno utrzymuje piękno jednocześnie, ma bardzo piękny duży wzór dekoracyjny, warstwa po warstwie jest jak nakładające się wzgórze, nazywane przez stolarstwo „ziarnem pagody”. Od dynastii Ming i Qing buk jest powszechnym materiałem mebli ludowych.


Zalety:

Meble z drewna bukowego są powszechne ze względu na drewno bukowe, technologia produkcji nie jest złożona, więc cena nie jest droga;

Materiał meblowy z drewna Ju jest twardy, struktura drewna jest w porządku, drewno ju ma specjalne, podobne do nakładających się na siebie „pagodowych” ziaren pagody;

Meble z drewna Ju są odporne na ścieranie, znów stają się szorstkie, gdy są suche, również nie nadają się do kształtu, płeć drewna jest stabilna.

Para:Jakość drewna, spójrz na 8 czynników! Następny:Środki ostrożności dotyczące konserwacji mebli ogrodowych