Skład i typ powszechnie stosowanego materiału na wiszącym fotelu

- Apr 13, 2017-

Wiszące krzesło to typ krzesła bez nóg, które zamiast zamontowane są na suficie lub podporach za pomocą łańcucha, liny lub innego podparcia. Krzesło jest często swobodne, co oznacza, że może poruszać się lub swobodnie przemieszczać się. Wewnętrzne modele krzeseł wiszących są często zawieszone łańcuchem lub liny, które są przymocowane do haka. Ten haczyk musi być przymocowany do słupka lub belki w suficie pomieszczenia, aby zapewnić ciężar fotela i każdy siedzący na tym fotelu może być podparty bez uszkodzenia sufitu lub fotela.

Wzory wiszącego krzesła mogą się znacznie różnić, podobnie jak materiały służące do wykonania fotela. Niektóre krzesła na wolnym powietrzu są przeznaczone do zawieszania z gałęzi drzewa lub innego solidnego podparcia, dlatego też często do nich należą linki lub taśmy. Sam krzesło jest często wykonane z materiału syntetycznego, który jest trwały i wodoodporny lub wodoodporny, a krzesło jest często wykonane jako opakowanie ułatwiające transport do bardziej odległych miejsc campingowych. Wewnętrzne modele krzeseł wiszących i modele wykonane na patio lub pokłady są zazwyczaj cięższe i większe niż krzesła obozowe.

Ponieważ wiszące krzesło wymaga podparcia nad nim, aby prawidłowo umocować, wiele krzeseł wyposażonych jest w metalową ramę, z której może wisieć krzesło, gdy nie ma sufitu lub wspornika. Krzesło można zamontować za pomocą łańcucha do metalowej ramy, która często posiada stabilną podstawę, ramię, które osiąga wystarczająco wysokie, aby być nad samym fotelem i hakiem, do którego można zabezpieczyć liny lub łańcuchy. Ramię pionowe jest zwykle wygięte, aby umożliwić więcej miejsca na swobodne zawieszenie, a podstawa zwykle rozciąga się pod krzesłem, aby zwiększyć stabilność.

Wspólnymi materiałami stosowanymi do budowy wiszącego krzesła są drewno, plastik, metal i wiklina. Wybór materiału będzie miał wpływ na estetykę krzesła, a także na wytrzymałość fotela, chociaż większość materiałów jest wystarczająco wytrzymała, aby podtrzymać ciężar dorosłej dorosłej osoby na krześle. Wiele krzeseł wiszących jest w kształcie jajka i posiada amortyzację na dole dla wygody. Ten kształt nadaje się do wspólnego miejsca siedzącego, gdy osoba siedzi na krześle, chociaż inne kształty są dostępne i są równie wygodne, jeśli zostały zaprojektowane poprawnie. Pomaga przetestować wygodę każdego krzesła przed zakupem.


Para:Jakie są najlepsze wskazówki dotyczące powlekania proszku w domu? Następny:Jak usunąć Rdzę z metalu?