Różne typy narzędzi do obróbki drewna

- May 03, 2017-

Wiele narzędzi do obróbki drewna, które pracownicy będą regularnie używać, to narzędzia , które usuną materiał z kawałka ukształtowanego, ciętego lub obrabianego inaczej. Piły, szlifierki, frezarki, narzędzia dremel i wiertła, usuwają materiał z kawałka drewna, który jest wytwarzany w celu stworzenia nowego kształtu lub wykończenia. Inne narzędzia do obróbki drewna mogą być sprawdzone przy łączeniu kawałków drewna razem; Np. Stolarskie ciasto będzie tworzyć specjalny rodzaj kawałka drewna, aby można było użyć ciastka do łączenia dwóch kawałków drewna.

Piły są chyba najpopularniejszymi narzędziami do obróbki drewna. Projekt piły może się znacznie różnić w zależności od jego przeznaczenia; Większe piły są idealne przy cięciu i cięciu dużych kawałków drewna, a mniejsze piły takie jak piły przewijające są idealne do skomplikowanych cięć. Piły tarczowe są wszechstronnymi narzędziami do obróbki drewna, które często mogą być przenośne do użytku w miejscu pracy lub w sklepie. Rozmiar ostrza i sposób, w jaki porusza się, będzie dyktować sposoby użycia piły; Ogólnie rzecz biorąc, mniejsze łopatki są lepsze w przypadku skomplikowanych cięć, a większe ostrza są użyteczne w przypadku ostrych kawałków.

Wiertła i prasy wiertnicze umożliwiają robótce do wykonywania otworów w kawałku drewna. Rozmiar wiertła będzie dyktować, jak duża jest ta dziura. Niektóre ćwiczenia są małe i przenośne, a mogą być obsługiwane przez naciśnięcie spustu palca. Takie wiertarki są znane jako wiertarki ręczne lub wiertarki ręczne, a te narzędzia do drewna są przydatne do różnych zadań zarówno w sklepie, jak i na miejscu. Prasy wiertnicze są znacznie większymi jednostkami, które umożliwiają dokładniejsze wiercenia. Wiertło jest zamontowane na jednostce podnoszącej lub opuszczanej za pomocą korby ręcznej, w wielu przypadkach można regulować prędkość obrotową wiertła.

Szlifierki usuwają różne ilości materiału z powierzchni płyty lub kawałka drewna. Ilość usuniętego materiału będzie podyktowana tym, jak szybko poruszają się szlifierki, jaki żwir papieru ściernego jest używany, i ile siły są nakładane na szlifierkę. Szlifierka orbitalna przesuwa kawałek papieru z piasku w ruchu orbitalnym lub okrągłym, podczas gdy szlifierka taśmowa przemieści papier ścierny w jednym kierunku. Szlifierki taśmowe są idealne do usuwania dużej ilości materiału, a szlifierki orbitalne są dobre do usuwania mniej materiału i zapewnia gładsze wykończenie.


Para:Proces ciągnienia drutu metalowego Następny:Różne części do spawania materiałów, jak używać procesu spawania