Dyskusja na temat różnicy między malowania natryskowego i proszkowania w proces malowania

- May 09, 2018-

Malowanie i odkurzanie są dwa diametralnie różne sposoby malowania. Farby w sprayu jest użycie sprężonego powietrza do rozproszenia płynnej farby (powszechnie znany jako farby, cząsteczki farby są przymocowane do powierzchni farby i pył jest sprężone powietrze Dispersed do cząstek proszku mgły pod wpływem wysokiego napięcia elektrostatyczne Adsorpcja na powierzchni obiektu za pomocą pola elektrycznego.

Poprawna nazwa rozpylania proszku jest elektrostatyczne malowanie proszkowe, który nie jest po prostu zrobić z pistoletu natryskowego. Skład proszkową urządzenia natryskowe składa się z proszku wiadro (sprężonego powietrza dostaw proszku), wysokie napięcie elektrostatyczna i Pistolet elektrostatyczny proszek. Typy obejmują głównie odkryty proszki i odkryty proszki, proszki kryty głównie epoksydowych typu odkryty, proszki są głównie typu żywicy poliestrowej i farby są zasadniczo dwa rodzaje składników.

Zgodnie z farby: farba poliuretanowa do analizy i obliczenia: farba stałej zawartości 40%, pomaluj koszt koszt: 50 yuanów za pomocą powietrza spray farby spray: 6 kwadratowych, o = 8 yuan / kwadrat, podkład o 7 yuan / kwadrat; co najmniej dwa całkowitych kosztów wtórnych spray jest o 15 yuanów/plac.

Proszku było analizowane według: epoksydowa w proszku: spray grubości około 60 μm, rozpuszczalników 100% substancji stałych. (Można osiągnąć 0 emisji, proszku mogą być poddane recyklingowi) Powłoka proszkowa koszt, koszt 20 yuanów/kg, 1kg proszku można spryskać 8 kwadratowych, całkowity koszt około: 2,5 yuanów / kwadrat, proszek należy wyleczyć, potrzeba ciepła, koszty ogrzewania: 1 yuan / plac, ale dużych elementów są maszyny podwozia, obwodowych muszli , i pola elektryczne i grubość jest stosunkowo gruby. Kosztów ogrzewania jest o 3 yuan/plac. W sumie powdering koszt jest 5,5 yuan/plac.

Inne analizy kosztów:

Zasłony farby lub kabiny do suchej farby są wymagane, ponieważ 30-40% farby jest marnowana. Farba ma obowiązek być traktowane. Koszt przetwarzania jest o 0,5 yuan/plac. Wskaźnik wykorzystania proszku jest w zasadzie 100%. Emisji, bez kosztów leczenia; Farba zawiera formaldehydu, toluenu i ksylenu i innymi substancjami szkodliwymi, obrażeń fizycznych pracowników i drugi spray, wzrosła dużo siły roboczej, zasobów materiałowych; odkurzanie przedmiotu obrabianego: powłoka jest gruby, aby ukryć niektóre, farba nie można się doszukać; i powłoka jest twardy po zestaleniu proszku, nie jest łatwo w dotyku kwiaty, maszyny i urządzenia są bardziej elegancka.

Para:Zastosowań zewnętrznych aluminium. Następny:Dyskusja na temat wspólnych materiałów dla mebli ogrodowych