Przyjazne dla środowiska farby

- Sep 26, 2017-

Przyjazne dla środowiska farby odnosi się do farby wewnętrzne i zewnętrzne, które nie przyczyniają się do zanieczyszczenia lub szkodliwe dla środowiska w produkcji. Dzięki rosnącymi potencjalnych zagrożeń dla zdrowia spowodowanych przez tradycyjne farby, teraz istnieje wiele różnych odmian farby przyjazne dla środowiska, które są dostępne na rynku. Niektóre wspólne cechy, które sprawiają, że farby ekologiczne obejmują wykorzystanie naturalnych materiałów do baz i kolory i redukcję dodatków chemicznych, które przyczyniają się do zanieczyszczenia.

Tradycyjne nowoczesne farby są często wykonane z produktów ropopochodnych, które pozwalają na trwałe, wytrzymałe wykończenia. Podczas gdy przy użyciu tradycyjnych farb można wyciąć na ilość retusz i malowania potrzebne, istnieją pewne dość istotne wady, takie jak zagrożenia dla zdrowia i wzrostu zanieczyszczeń. Ponadto, jako produkt uboczny ropy ropa naftowa jest nieodnawialnych zasobów, i tym samym dostępne tylko w ograniczonych ilościach. Spurning tradycyjne farby na rzecz przyjaznych wersje może rzeczywiście pomóc chronić cenne zasoby naturalne i obniżyć paliw kopalnych i wykorzystania nieodnawialnych zasobów.

Przyjazne dla środowiska farby zwykle opuszcza ropy naftowej lub oleju opiera się na korzyść nie zanieczyszczających materiałów, takich jak mleko, woda, soi, gliny i wapienia. Naturalne oleje, takie jak olej lniany, może również służyć jako substytut dla źródeł tradycyjnych oleju. Osoby z alergią na ropy naftowej mogą znaleźć ulgę przy użyciu farby te naturalnie pozyskiwane, a wiele z nich korzyści z produkcji bez nieprzyjemnego zapachu podczas malowania. Składowania i mieszania farb tych może być nieco bardziej skomplikowane niż z tradycyjnej farby, i do wyboru mogą być bardziej ograniczone.

Jednym z największych problemów z tradycyjnych farb jest zjawisko znane jako "off gazowanie". Dzieje się tak, gdy chemikalia w farbie, takich jak amoniak i formaldehydu, zwolnić z czasem dramatycznie rośnie zanieczyszczenie w słabo wentylowane wnętrza. Substancji chemicznych, które powodują off gazowanie są często określane jako lotnych związków organicznych lub LZO, i potencjalnie mogą powodować zagrożenie dla zdrowia osób z alergiami, chemiczne wrażliwość, iastmy. Wiele firm tradycyjne farby są zwalczanie ryzyka ograniczania LZO zwalniając zero lub nisko-VOCfarby, które znacznie zmniejszają off gazowania. Podobnie jak inne rodzaje przyjazne dla środowiska farby farba low-VOC posiada również mniej zapachu, co oznacza, że nowo malowane obszarów mogą być zajmowane, tak szybko, jak farba jest suche.

Trzecia kategoria obejmuje przyjazne dla środowiska farby odnosi się do stosowania składników zwierzęcych lub chemicznych w tworzeniu tinty, kolory, a kończy. Ludzie, którzy wolą unikać produktów zwierzęcych i chemicznych mogą mieć problem ze znalezieniem bezpieczne farby lub wykończenie, dzięki zastosowaniu środków opartych na owady takie jak carmine i szelak. Niektórzy producenci farb oferują teraz farby, który używa tylko barwniki roślinne lub na bazie roślin, bez stosowania dodatków chemicznych lub zwierząt. Chociaż mogą być one dostępne w mniejszym zakresie kolorów, niektórzy uważają, że to niewielka cena za przestrzeganie ich przekonań.


Para:Analiza formy produktu meble Następny:Oleju Teak