Płaska Farba

- Oct 31, 2017-

Płaską farbą, czasem nazywaną farbą matową, jest farba, która wysycha do minimalnie odbijającego wykończenia. Istnieją zalety i wady korzystania z tego rodzaju farby, które należy rozważyć podczas wybierania produktu do zakupu. Alternatywy obejmują farbę satynową, skorupę jaj, półbłyszczącą i lakierniczą, z których wszystkie mają różny stopień odbicia, przy czym lakiery lakiernicze są najbardziej odblaskowe.

Jedną z największych zalet płaskiej farby jest to, że łatwiej przylega do bardzo chropowatych powierzchni. Jest to również niekorzystna sytuacja, ponieważ będzie miała tendencję do chwytania brudów i plam. Farba ta jest o wiele trudniejsza do czyszczenia niż lśniące farby, dlatego ludzie często zalecają, aby były używane w miejscach takich jak sufity, które zwykle nie przyciągają plam. To na pewno trzeba unikać w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak kuchnie, gdzie będzie pochłaniać smar, kurz i brud i wyglądają bardzo nieładnie.

Ten rodzaj farby ma tendencję do ukrywania szorstkich powierzchni. Błyszcząca farba będzie podkreślać każdą dziurę, pęknięć i krater w pokrytej powierzchni, przez co ściana wygląda znacznie gorzej niż jest w rzeczywistości. Matowe farby z drugiej strony będą miały tendencję do minimalizowania szorstkich powierzchni, ponieważ nie odbijają światła od każdego kąta każdego zerwania i podnosi się do podłoża. Z tego powodu można używać osób, które namalowały nad teksturowanymi ścianami w celu zminimalizowania wyglądu tekstury.

Poza używaniem w domach, często wykorzystywana jest do malowania farbą płaską, chociaż ważne jest, aby rozróżnić malowanie tego typu i primera . Auto starter, podobnie jak inne startery farb, jest płaski, ponieważ jest przeznaczony do przykrywania pojazdu i zapewnia szorstką powierzchnię dla innej warstwy farby do przyklejenia. Błyszczące farby nie działają jako startery, ponieważ następna warstwa farby zsunie się. Podkłady nie zapewniają pełnej ochrony, do której są przeznaczone farby wykończeniowe, a płaskie prace malarskie widoczne na samochodach w pokazach samochodowych są w rzeczywistości specjalistycznymi farbami wykończeniowymi, a nie tylko starterami.

Sklepy, które mieszają farbę, mogą oferować konsumentom wybór między kilkoma farbami wykończeniowymi, od płaskich po błyszczące. Ludzie, którzy nie są pewni, który z nich wybrać, mogą poprosić o zalecenia, wyjaśniając, gdzie farba będzie używana i jakie powinny być pożądane wykończenie i wygląd. Personel w sklepie z farbami może zalecić wykończenie wraz z kolorami.Para:Szybko Poznaj Rivet Nut Następny:Die zatonięciu