Zastosowania śrub z łbem sześciokątnym

- Apr 22, 2017-

Śruba z łbem sześciokątnym jest gwintowanym elementem z sześciokątną głowicą. Chociaż sześciokątna śruba główki jest zwykle stosowana zamiennie z sześciokątną śrubą, te dwa elementy mocujące są w rzeczywistości bardzo różne. Śruby z łbem sześciokątnym są zazwyczaj mniejsze niż śruby sześcienne, ale nie zawsze tak jest. Śruba z łbem sześciokątnym może być znacznie większa niż śruby sześciokątne w zależności od aplikacji, dlatego też ważne jest, aby użytkownicy mogli się nauczyć ich cech identyfikacyjnych w celu wybrania odpowiedniego elementu mocującego dla każdego zlecenia.

Śruba z łbem sześciokątnym ma sześciostronną główkę, którą należy dokręcić za pomocą klucza lub wiertła. W przypadku użycia z nakrętką śruby te można również dokręcać ręcznie, gdy nakrętka jest obrócona. W przeciwieństwie do śruby sześciokątnej, nakrętka sześciokątna nie zawsze wymaga nakrętki. Śruby sześciokątne zawsze wymagają nakrętki, a zatem muszą być zainstalowane przez dokręcenie nakrętki.

Te śruby mogą być stosowane w różnych zastosowaniach przemysłowych i przemysłowych. Służy do łączenia drewna, metalu i materiałów kompozytowych. Zazwyczaj śruby sześciokątne są stosowane w projektach, w których precyzja jest wyższa niż wytrzymałość i osiągi mechaniczne. Bez użycia nakrętki można je stosować w mniejszych miejscach, w których śruba sześciokątna nie pasuje łatwo. Śruby sześciokątne są generalnie zarezerwowane do celów konstrukcyjnych, takich jak łączenie drewna lub belek metalowych.

Śruby z łbem sześciokątnym są gwintowane aż do trzpienia i mają okrągłą podkładkę zbudowaną tuż pod głową. Śruby sześciokątne są gwintowane tylko wzdłuż części trzonu i nie mają podkładki u podstawy główki. Końcówka sześciokątnej śruby może być płaska, spiczasta lub ścięta, a śruby sześcienne mają płaskie głowice.

Te elementy złączne mogą być również zidentyfikowane przez różnice w konstrukcji. Podczas gdy śruby z łbem sześciokątnym są wytwarzane przez proces kucia na gorąco, śruby są na ogół walcowane na zimno. Może to prowadzić do szwów wzdłuż główki śruby, a wkręty nigdy nie będą miały szwu.

Użytkownicy powinni porównać różne materiały na śruby z łbem sześciokątnym, aby znaleźć najlepsze dla każdego zastosowania. Stal jest najczęstszym materiałem przeznaczonym do ogólnego użytku, a stal nierdzewna lub ocynkowana lepiej sprawdza się w zastosowaniach na wolnym powietrzu lub na morzu. Mosiężne śruby mogą być wybrane do ich wyglądu, zwłaszcza w domach lub budynkach z istniejącym mosiądzowym sprzętem. Ważne jest również, aby wybrać śruby o odpowiedniej długości i średnicy, aby bezpiecznie łączyć materiały w celu spełnienia wymagań projektu.


Para:Meble ogrodowe mają co szmatki z różnych materiałów? Następny:O szlachetnym procesie projektowania mebli