Jak usunąć Rdzę z metalu?

- Apr 10, 2017-

Jeśli potrzebujesz usunąć rdzę z metalu, dostępne są liczne komercyjne produkty. Większość z nich jest bardzo toksyczna i polega na jakiejś formie kwasu - zarówno fosforowego jak i szczawianowego - aby wykonać tę pracę. Jeśli ich używasz, pamiętaj, aby nosić gumowe rękawiczki i dokładnie postępować zgodnie z instrukcjami i środkami ostrożności dostarczonymi przez producenta. Spowoduje to usunięcie rdzy i ochronę przed toksycznymi substancjami chemicznymi. Jeśli wolisz uniknąć toksycznych związków chemicznych, istnieje kilka wspólnych przedmiotów gospodarstwa domowego, które mogą bezpiecznie usunąć rdzę z metalu, w tym białą ocet winny , proszek do pieczenia , Papier ścierny i wełna stalowa .

Ocet winny

biały ocet Często dobrze sprawdza się w małych artykułach, takich jak kolczyki. Wystarczy wlać trochę octu do szklanki i niech te przedmioty mają dobry zanurzenie. Po stwierdzeniu, że rdza została rozpuszczona, spłucz biżuterię i wysusz ją szmatką.

Ocet może być używany także w większych artykułach. Albo wylej go bezpośrednio do przedmiotu lub rozprowadzaj go szmatką. Kiedy zardzewiała się, zetrzyj ją, spłucz ją, a następnie wysusz ją, jeśli to konieczne.

Proszek do pieczenia

Stosowanie sody do pieczenia jest innym sposobem na usunięcie rdzy z metalu. Możesz zrobić pastę mieszając soda oczyszczona z wodą. Upewnij się, że rozwiązanie jest wystarczająco mocne, aby przylegać do powierzchni, a następnie rozłożyć na metal i pozwól siedzieć. Po zerwaniu rdzy można go odkurzyć. Jeśli plamy rdzy są bardzo głębokie, usunięcie ich może wymagać dodatkowych zastosowań pasty. Pasta prażąca może być stosowana na wiele sposobów w całym domu i jest dobrym substytorem wielu toksycznych środków czyszczących.

Materiały gruboziarniste

Jeśli chcesz usunąć rdzę z metalu i nie przejmuj się ciężką pracą, możesz spróbować usunąć ją ręcznie papierem ściernym lub innym grubym elementem, na przykład wełną stalową. Może to zająć trochę czasu. Jeśli rdzy są rozpowszechnione, może to potrwać kilka prób, aby dostać się do czystego metalu.

Zapobieganie Rdzewieniu

Oczywiście, najlepiej, aby nie dopuścić do zżera metali w ogóle. Utrzymanie metali tak sucho, jak to tylko możliwe zapobiegnie rdzewieniu, ponieważ woda powoduje usterkę rdzy. Zapobieganie nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza, jeśli jest dużo wilgoci, więc dobrze jest zaatakować rdzę od razu, zanim zacznie jeść na metalu. Pamiętaj, że im dłużej nie ma to rdzy, tym trudniej jest je usunąć, a tym większe szkody.


Para:Skład i typ powszechnie stosowanego materiału na wiszącym fotelu Następny:Co to jest blacha stalowa?