Części metalowe Technologia druku 3D

- Apr 16, 2018-

Drukowanie 3D (3DP) to rodzaj technologii szybkiego prototypowania. Jest to technologia oparta na cyfrowym pliku modelu i wykorzystuje materiał klejący w postaci sproszkowanego metalu lub plastiku do budowania obiektu poprzez drukowanie warstwa po warstwie.

Wielu ekspertów uważa, że nowe technologie produkcyjne reprezentowane przez technologię druku 3D obejmującą digitalizację, networking, personalizację i personalizację będą promować trzecią rewolucję przemysłową. Technologia druku 3D części metalowych jako najbardziej zaawansowana i najbardziej obiecująca technologia w całym systemie druku 3D jest ważnym kierunkiem rozwoju zaawansowanych technologii produkcyjnych. Wraz z rozwojem nauki i technologii oraz potrzebą popularyzacji i zastosowania, szybkie prototypowanie w celu bezpośredniego wytwarzania metalowych części funkcjonalnych stało się głównym kierunkiem szybkiego prototypowania.

Na przykład pierwszy na świecie pistolet metalowy z nadrukiem 3D został zaprojektowany i wyprodukowany przez Solid Concepts, firmę drukującą 3D z siedzibą w Austin w Teksasie. Najpierw utworzono model 3D. Następnie do sproszkowania metalu użyto procesu spiekania laserowego metalu (DMLS) w celu jego zestalenia. Po usunięciu materiału nośnego pistolet zmodyfikowano tak, aby mógł być wystrzeliwany normalnie, a uchwyt był spiekany laserem. Na koniec użyj gotowych sprężyn i czasopism.

Metalowy pistolet 3D z nadrukiem jest złożony z ponad 30 wydrukowanych w 3D oryginałów, w tym ze stali nierdzewnej i niektórych specjalnych stopów. Śruby, beczki i wiele wewnętrznych części są wykonane z materiałów drukarskich 17-4 ze stali nierdzewnej, a niektóre elementy ze stopu niklowo-kadmowo-żelazowego 625, w tym lufy, wyzwalacze, młotki i nylonowe uchwyty z włókna węglowego. Sercem tego procesu technologicznego jest spiekanie laserowe metali, a sprzęt potrzebny do wykonania pistoletu kosztuje około 850 000 dolarów.

Oprócz tego, że jest drogi i złożony, ogranicza się do krótkotrwałego użytkowania lub krótkotrwałego użytkowania. Nie ma sposobu, aby spełnić wymagania użytkowania w długim okresie czasu. Siła konstrukcyjna broni uzyskanej dzięki drukowi 3D wymaga dalszej demonstracji.

Nie ulega jednak wątpliwości, że narodziny zadrukowanego metalicznie pistoletu 3D udowodniły wykonalność i trwałość technologii druku 3D w produkcji podobnych produktów na dużą skalę.


Para:Jak używać wody farby - środkowej powłoki budowlane Następny:Zalety farb proszkowych