Jedną minutę, aby zrozumieć Grub Śruba

- Nov 22, 2017-

A wkręty, znany również jakoŚruba ustalająca, jest nie częściej niż faktycznie typu śruby z wątku zamiast zwężający się rowki śrubowe. Część jest również nazywane wkręt dociskowy bez głowy, ponieważ wkręty mocujące są rodzajem łącznik, który ma szefa, który jest zwykle nie większą średnicę niż ciała śruby lub śrubę sam. Zawierają one również często port wpuszczone dysk, który mieści się zazwyczaj sześciokątneKlucz imbusowy, kwadratowy klucz Torx, lub gwiazda wału skręcanie narzędzie. Te rodzaje śrub są funkcją ważne mocowania w układy mechaniczne, gdzie powierzchnie metalowe pocierać razem i nie może być utrudniany przez główki śrub lub śrub, takich jak w koła pasowe i koła zębate. Stosowane są również często, gdzie śruby wpuszczane są niezbędne ze względów estetycznych, takich jak gdzie przymocować je łączenia ścian razem, lub dla celów bezpieczeństwa tak, że nie mogą one być łatwo odkręcać, takich jak w toalecie publicznej dzielniki.

Korzystanie z wkrętami w mocowania części razem ma kilka zalet nad wykorzystaniem tradycyjnych śrub lub śrub, jak również pewne wady. Jedną z podstawowych zalet jest to, że zazwyczaj na całej długości wkręta dociskowego jest zamknięte w materiał, który jest mocowanie, bez interlinii lub krawędzi spływu narażone. To czyni go bardziejkorozji-odporne niż tradycyjne wkręty i umożliwia także śruby dokręcić momentem więcej momentu obrotowego, jak otaczający materiał, do którego jest przykręcony wzmacnia jego głowę w procesie. Niektóre wkrętami mocującymi mają standardowa głowica z rowkiem do płaskiego śrubokręta, ale są one niezbyt często, bo głowę hex i Torx kształt pozwala na większy moment obrotowy przed zastosowaniem gniazda metalowe w głowie zaczyna mięknąć i deformować, zmniejszenie zdolności do usuwania później śruby. Główną słabość za pomocą wkrętów jest to, że, jeśli one korozji w miejscu lub głowa slotów źle stać się zdeformowane przezWkrętaki, mogą być prawie niemożliwe usunąć bez wiercenia się śrubę, która jest często wykonana z utwardzanej powierzchniowo stali.

Niektóre wzory grub Śruba wykonane są również z otworem sześciokątnym wejścia pin. Jest to typowe gniazdo hex z kołkiem w centrum, w którym można włączyć tylko przez specjalne szpilki hex narzędzie, który nie jest powszechnie dostępny dla konsumentów. To daje pin sześciokątne wkręty dodane, zabezpieczeń, ponieważ nie jest łatwo usunąć i szpilki dodaje siły w głowę, jak również. PIN głowy wkręty mocujące są często znajdują się w pola blokady, które zawierają pieniądze, takie jak telefon lub automat wzorów, lub w innych aplikacjach gdzie jest dodatkową zachętę do demontażu.

GRUB Śruba rozmiarów i kształtów także różnią się znacznie w zależności od na co one są używane. Istnieje sześć różnych koniec kształtów do wkrętu dociskowego, tym płaska końcówka dla ogólnego zastosowania i które często znajdują się w zabawki aplikacji, takich jak w części zdalnie sterowany samochód, a na końcu kopułą punkt, który jest silniejszy niż płaskie zakończenia projektu i ma lekko UM forma Wskazówka, że można zastosować ciśnienie do części naprzeciwko głowy śruby. Wskazówka punktu stożka jest używany, aby zastosować siłę do miękkich materiałów lub pasuje do depresji w metalu w obliczu końca wkręt dociskowy i nakiełkiem robi to samo tylko z większą siłą. Punkt radełkowany ma kształt taki sam, jak Puchar punktu końcowego, z wyjątkiem, że wystające filiżankę metalu na końcu śruby jest prążkowane równoległe ząbkowane, które mogą być ogarnięty innych urządzeń lub części. Wkręt dociskowy punkt pies ma głowę walcowe nit jak na końcu, który może służyć jako wał przegubowy dla urządzeń, takich jak metalowe lub plastikowe części, które muszą obracać się wokół niego.


Para:Powód, dla którego rura jest używana w meblach ogrodowych Następny:Olej z wosku drzewnego - zaimek mebli ekologicznych