Maska przeciwpyłowa

- Jun 15, 2017-

Profesjonalny malarz zazwyczaj korzysta ze specjalnej odzieży i sprzętu zabezpieczającego przed szkodliwymi substancjami chemicznymi. Maska odświeżająca farba to maska do malowania, która zawiera dwa duże filtry przeznaczone do ochrony płuc przed substancjami chemicznymi znajdującymi się w sprayu. Maski normalnie zawierają ciężkie kanistry filtra, które filtrują powietrze wdychanego przez malarza.

Mechanik samochodowy naprawia mechanik również używa respiratora farb. Respirator zapewnia świeże powietrze mechanikowi, filtrując szkodliwe zanieczyszczenia powstałe podczas szlifowania metalu. Ten szlifowany materiał zazwyczaj zawiera szkodliwe substancje chemiczne znajdujące się w farbach, które w momencie szlifowania są podatne na drobne cząsteczki.


Istnieje wiele rodzajów respiratorów. Obejmują one podstawowe moduły, które mają proste filtry węglowe i bardziej skomplikowane modele, które zawierają specjalne zbiorniki tlenu. Maska oddechowa jest niezbędnym urządzeniem zabezpieczającym do ochrony płuc i narządów wewnętrznych przed szkodliwymi substancjami chemicznymi.

Produkty stosowane do tworzenia farb są bardzo szkodliwe dla spożycia przez ludzi. Te substancje chemiczne są znane jako przyczyny uszkodzenia raka, nerek i wątroby, a także długotrwałej niepełnosprawności, jeśli są wchłaniane lub wdychane. Ze względu na te szkodliwe efekty, większość malarzy jest zobowiązana do noszenia specjalnych kostiumów, masek i ochrony oczu podczas pracy z urządzeniami do malowania.

Maska przeciwgazowa wygląda jak maska gazowa, która jest zazwyczaj używana przez wojsko. Maska ta obejmuje zarówno usta, jak i hałas i obejmuje dwa, okrągłe kanistry filtrujące, które filtrują powietrze przed jego wdychaniem. Filtry są łatwo usuwane i powinny być wymienione po każdym użyciu.

Departament Pracy Stanów Zjednoczonych publikuje przepisy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. Agencja Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (OSHA) zawiera szczegółowe wytyczne dotyczące czasu i sposobu maski do malowania farbą w komercyjnych operacjach malowania. Ogólnie rzecz biorąc, OSHA wymaga, aby ktoś wykonujący malowanie komercyjne w zamkniętym pomieszczeniu, aby używać respiratora.

Maski przeciwpożarowe farby są uważane za niedrogie urządzenie zabezpieczające. Maski te można nabyć luzem lub jako pojedyncze jednostki. Głównym elementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania masek jest wkład filtra. Te filtry wymagają okresowej wymiany i powinny być kupowane w rozmiarach zbiorczych.

Istnieje wiele artystycznie zaprojektowanych respiratorów farb. Mają modny wygląd i obejmują kolce, czaszki i projekty dzikich farb na zewnętrznej stronie maski. Respirator jest ważnym urządzeniem zabezpieczającym niezależnie od wyglądu. Mając modną maskę może zachęcić niektórych pracowników do korzystania z niezbędnego sprzętu bezpieczeństwa.


Para:Szlifowanie pasa Następny:Śruba aluminiowa