Spawanie metodą wzorcową

- Jun 19, 2017-

Zgrzewanie wzorów jest dekoracyjną techniką obróbki metali stosowaną powszechnie w produkcji miecza i noży. Ta technika pochodzi od starożytnego obszaru Damaszek na Bliskim Wschodzie w XI wieku i jest znana w niektórych rejonach dzisiaj jako stal damasceńska . Podczas spawania deseń rzemieślnicy łączą wiele warstw metalu, tworząc wysokiej jakości miecze lub noże o unikatowym wyglądzie, spawanie nie tylko umożliwia rzemieślnikowi stosowanie efektów dekoracyjnych do metalu, ale także daje metalowe właściwości fizyczne.

Tradycyjni pracownicy przemysłu oparli się na technikach spawania w modelach przez tysiące lat w celu przygotowania broni, która musi wytrzymać podczas bitwy. Podczas gdy żelazo jest miękkie i plastyczne, stal jest często bardzo twarda i kruche. Łącząc warstwy tych dwóch materiałów, pracownicy mogliby wykorzystać najlepsze cechy każdego z nich, aby stworzyć silną, ale trwałą broń. Obecnie zaawansowane techniki wytwarzania stali minimalizują konieczność mieszania metali w ten sposób, ale wiele osób nadal stosuje spawanie wzorców do tworzenia dekoracyjnych i historycznych elementów.

Miecz Damaszek jest jednym z najbardziej znanych przykładów spawania deseń. Ten projekt mieczowy zawiera kabel lub kość śledzia, skoncentrowany na długości powierzchni. Aby utworzyć ten projekt, rzemieślnicy skręcają dwa metalowe pręty wokół siebie, a następnie łączą je ze sobą przez spawanie lub młot. Rezultatem jest zwinięcie, skręcanie wzoru, które jest wspólne dla spawania.

Nowoczesni pracownicy metali łączą stal węglową i stal narzędziową w zmiennych warstwach, tworząc skomplikowane wzory i detale w miecze lub noże. Broń może zawierać setki warstw, które często postrzegane są jako oznaki umiejętności. Podczas gdy broń z setkami warstw pozwala rzemieślnikom tworzyć bardzo dekoracyjne projekty, zbyt wiele warstw powoduje często słabszy miecz, który jest źle przygotowany do walki. Aby zwiększyć możliwości projektowania bez dodawania nieskończonych warstw, pracownicy mogą po prostu zmienić mieszankę stali w celu wykorzystania naturalnych czarnych lub srebrnych wykończeń różnych metalowych produktów. Rzemieślnicy mogą również modyfikować szybkość spawania i techniki, a nawet typ spoiny stosowany do wykonania każdego kawałka.

Pracownicy dodają metale każdemu mieczowi, a następnie manipulują warstwami metalu, tworząc w każdym marsze wzory wzorów historycznych lub nowoczesnych. Można to osiągnąć przez skręcanie, walcowanie lub składanie metalu, ponieważ twardnieje. Może również obejmować cięcie i układanie warstw razem lub podwójne składanie poszczególnych sekcji. Gdy miecz lub nóż utwardzają, można go dalej wyrafinować za pomocą frezowania, nakładania lub wytrawiania.


Para:Jakie są różne typy urządzeń do powlekania proszkowego Następny:Lutowanie próżniowe