Szlifierka pneumatyczna

- Jul 17, 2017-

Szlifierka pneumatyczna to narzędzie, które wykorzystuje sprężone powietrze do napędzania tarcz szlifierskich, bębnów i pasów. Ciśnienie powietrza jest zwykle kontrolowane przez ściskanie spustu lub wciśnięcie przycisku na samander. Szlifierka pneumatyczna może być stosowana do usuwania starych farb z metalu, usuwania rdzy i wygładzania spoin spawanych. Niektóre szlifierki są przeznaczone do bardziej delikatnych zadań, jak wykańczanie i wyrównywanie stolików drewnianych. Używanie pneumatycznego szlifierki zamiast innych narzędzi z napędem elektrycznym lub ręcznym może znacznie ograniczyć czas, wysiłek i energię wydaną na prace budowlane i produkcyjne.

Istnieje wiele rodzajów pneumatycznych szlifierek dostępnych w handlu. Szlifierki taśmowe są bardzo użyteczne w usuwaniu farb, metalowych odłamków i rdzy. Pasek papieru ściernego jest owinięty wokół dwóch krążków, które ciągle obracają taśmę z dużą prędkością. Tylne koło pasowe odbiera moc z węża powietrza podłączonego do sprężarki, który jest sterowany za pomocą spustu lub włączenia narzędzia.

Szlifierki pneumatyczne są bardziej przenośne i lekkie niż szlifierki taśmowe i są idealne do nawigacji wokół krawędzi i wygładzania delikatnych powierzchni. Większość ornamentów orbitalnych działa przez przędzenie tarczą papierową z różną prędkością. Użytkownik może ustawić poziom ciśnienia powietrza na szlifierce, aby dysk szybko się obracał w celu wykonania początkowych zadań i powoli do wykańczania zadań. Narzędzie może być zazwyczaj trzymane w jednej ręce i poruszane wokół powierzchni przy minimalnym nacisku. Osoba może używać orbitalnego pneumatycznego szlifierki do okrążenia narożników drewnianego stołu lub szpachlówki szpachlowej i spryskującej farby na samochodzie przed malowaniem

Głównym punktem sprzedaży piaskarek pneumatycznych nad innymi narzędziami energetycznymi jest to, że marnują mniej energii i nie wymagają ładowania. Szlifierka zasilana bateryjnie może być używana tylko do wyczerpania baterii, a ładowanie może trwać kilka godzin. Narzędzia elektryczne podłączane do gniazd elektrycznych zwykle wymagają dużo stałego napięcia, co może powodować, że rachunki za energię są wysokie. Za pomocą sondy pneumatycznej sprężarka wykorzystuje tylko elektryczność podczas ponownego podgrzewania zbiornika powietrza.

Przy zakupie szlifierki pneumatycznej osoba powinna dokładnie sprawdzić specyfikacje wielu różnych projektów, aby upewnić się, że wybiera taki, który jest odpowiedni do podjętych zadań. Ważne jest, aby wybrać szlifierkę, która jest kompatybilna z sprężarką. Większość przewodów sprężarek jest wyposażona w przeguby uniwersalne, które można łatwo podłączyć do wielu różnych szlifierek, ale niektóre produkty wymagają specjalnych złączy. Dodatkowo, niektóre maszyny szlifierskie wymagają większej mocy lub ciśnienia niż niektóre sprężarki sklepowe.


Para:Co to jest metalowa produkcja Następny:Obszar spawania laserowego