Farba proszkowa

- Aug 29, 2017-

Farbą proszkową jest suchy, kolorowy proszek, który jest natryskiwany na konstrukcję stalową przy użyciu specjalnego pistoletu aplikacyjnego, który wykorzystuje powietrze do odprowadzania proszku. Specjalna farba proszkowa jest naładowana dodatnio, podczas gdy materiał, na który nakładany jest proszek, jest ładowany ujemnie, powodując, że proszek jest przyklejony do stali. Po przykryciu farbą proszkową przedmiot jest umieszczony w dużym, specjalnie zaprojektowanym piecu i pieczony przez czas specyficzny dla rodzaju i koloru stosowanego proszku. Po pieczeniu i utwardzeniu wynik jest trwałym i bardzo twardym wykończeniem, odpornym na pękanie, zarysowania i matowania. Wykończenie może być utrzymywane, podobnie jak tradycyjna farba, przez mycie i woskowanie.

Ze względu na metodę uzdatniania farby proszkowej, całe panele nadwozia nie są zwykle wykańczane tą powłoką. Typowymi kandydatami do farby proszkowej są podwozie, koła i inne mniejsze elementy stalowe. Klatki i ramy motocyklowe to także drobne projekty, w których można używać farby proszkowej. Wykończenie jest bardzo grube i bardzo trudne do usunięcia, co sprawia, że taśmy gwintowanych otworów i innych obszarów, które nie wymagają farbowania na bardzo ważnym. Bardzo ważne jest, aby osiągnąć równe pokrycie, ponieważ mieszanie i dotykanie farb proszkowych jest bardzo trudne.

Przygotowanie powierzchni ma decydujące znaczenie w przypadku wersji proszkowej, podobnie jak w tradycyjnych farbach. Smar i olej muszą być usunięte z dowolnej powierzchni za pomocą środka do usuwania jakości w celu promowania właściwego proszku (粘附) na powierzchnię stalową. Po włożeniu proszku ważne jest, aby części były umieszczane w piecu i utwardzone tak szybko, jak to możliwe. Spowoduje to zmniejszenie (变 小) prawdopodobieństwa, że proszek zostanie dotknięty i przetarłby się ze stali. Proszek stopi się w piecu, tworząc ciecz, która wypłynie równomiernie i wypełni wszelkie drobne ubytki lub pęknięcia na powierzchni stali.

Po ochłodzeniu, farba proszkowa staje się twardym wykończeniem, odpornym na zarysowania i rozdrobnienie. Grube wykończenie jest często odpowiedzialne za to, że komponenty mocno dopasowane (紧身 的) są trudne do zmontowania. Czasami trzeba zdrapywać (刮) lub piasek niektóre wykończenia, aby części mogły się zmieścić podczas składania (重新 集合) niektórych elementów. Podczas tego typu wykończeń preferowany jest przez wielu producentów samochodów wyścigowych, często jest to problem, gdy wypadek wymaga spawania ram lub ramy. Aby spawać farbę w stanie utwardzonym, wykończenie musi być uziemione.


Para:Meble żelazne jak utrzymać Następny:Co to jest meble na patio