Elementarz

- Apr 01, 2017-

Czasami określane jako Powłoka bazowa , Primer jest pierwszym zastosowaniem farby lub produktu farbowego na powierzchni. Główną funkcją zagruntowania jest zapewnienie prawidłowego dopasowania kolejnych warstw farby do powierzchni. Ponadto użycie podstawy przed malowaniem pomaga zapewnić dodatkowe pokrycie, które często sprawia, że nakładanie wielu warstw farby jest niepotrzebne i zapewnia ochronę zarówno farby, jak i podłoża.

Produkty podkładowe są często sformułowane tak, aby można było je przylegać do różnych rodzajów powierzchni. Niektóre są produkowane więź Dobrze z metalowymi powierzchniami, podczas gdy inne są opracowywane specjalnie do tego kamieniarstwo , Takich jak betonowe podłogi lub ceglane ściany. Wybór właściwego typu może mieć ogromną różnicę w tym, jak kończy się ostateczny projekt malarski.

Większość starterów przypomina farbę białą lub białą. Stosuje się je w większości przypadków za pomocą pędzla lub wałka, chociaż istnieją pewne produkty podkładowe, które można nanosić za pomocą pistoletu do malowania. Chodzi o całkowite pokrycie obszaru, który ma być malowany. Ze względu na lekkie zabarwienie, powłoka przygotowawcza umożliwia malowanie ciemnej powierzchni jaśniejszym kolorem z mniejszym potencjałem dla ciemniejszego odcienia do krwawienia przez nowsze i jaśniejsze zabarwienie.

Wspólną strategią w użyciu startera jest mieszanie niewielkiej ilości farby do niej przed przygotowaniem do malowania. Ta strategia może być szczególnie przydatna, gdy pierwotny kolor powierzchni jest ciemniejszy niż nowszy kolor wybrany dla ścian lub innej powierzchni. Użycie niewielkiej ilości farby do barwienia startera oznacza, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że wymaga mniej kolejnych warstw w celu stworzenia jednolitej i atrakcyjnej warstwy wierzchniej.

Wałki do czyszczenia i szczotki stosowane do nakładania gruntu nie wymagają więcej wysiłku niż czyszczenie szczotek i rolek używanych do malowania. W zależności od składu startera może wystarczyć woda. W innych przypadkach mogą być wymagane silniejsze środki czyszczące. Instrukcje dotyczące prawidłowego czyszczenia znajdują się zwykle na opakowaniu produktu.

Primer jest stosunkowo tani i można go kupić w każdym sklepie, w którym są sprzedawane farby. Sklepy rabatowe często oferują produkty, które są idealne do ścian wewnętrznych składających się z tynku lub blachy okrągłej, a także marek, które można wykorzystać na pokrycie paneli drewnianych. W przypadku starterów przeznaczonych do stosowania w cegłach, powierzchniach metalowych i murowych, sklepach malarskich i sklepach domowych oferowany będzie większy wybór opcji.


Para:O QA Następny:Nylon