Zgrzewanie kół

- Jun 17, 2017-

Zgrzewanie szyn jest procesem, w którym ciepło utworzone przy użyciu prądu elektrycznego jest używane do przyłączenia metalowego elementu mocującego do innego kawałka metalu. Ten typ spawania jest szeroko stosowany w produkcji wyrobów złożonych głównie z metalu, takich jak samochody i statki. Istnieją dwa typy zgrzewania: zgrzewanie kondensatorów (CD), które najczęściej stosuje się do łączenia małych elementów złącznych z cienką metalową podstawą i zgrzewania łukiem łukowym, które zwykle stosuje się do łączenia dużych elementów mocujących z większą liczbą metalowej bazy.

Elementy mocujące stosowane w spawaniu słupów mają wiele różnych kształtów i rozmiarów, niektóre przypominają regularne nakrętki, śruby lub szpilki. W przeciwieństwie do zwykłych elementów złącznych, końce tych elementów są specjalnie zaprojektowane do spawania płyt CD lub łuku. Przeznaczone do spawania płyt CD mają płaski kołnierz na końcu spawu wystającą końcówką, która pęka podczas używania elektrycznego prądu, ułatwiając spawanie. Elementy złączne stosowane w spawaniu łukiem łukowym czasami posiadają aluminiowe końce spoiny, co pomaga tworzyć trwałe połączenie.

Ponieważ proces spawania CD trwa zaledwie milisekundy, zwykle można to zrobić bez powodowania widocznych uszkodzeń cieplnych metalu, na którym łącznik jest łączony. Aby wykonać spoinę CD, wyspecjalizowany łącznik zostanie najpierw załadowany na pistolet spawalniczy, a następnie umieszczony na metalowym kawałku, do którego będzie spawany. Spawarka rozpoczyna pistolet, wysyła prąd elektryczny do elementu mocującego i metalowego, co powoduje powstanie ciepła. To ciepło powoduje, że końcówka i kołnierz łącznika oraz część metalowego kawałka ulegają stopieniu. Sprężyna wewnątrz pistoletu spawającego następnie napędza element mocujący w metalowym kawałku, a gdy stopione substancje są chłodzone, są połączone ze sobą.

Spawanie łukowe jest wykorzystywane do łączenia elementów mocujących i elementów metalowych, które są zbyt duże lub grube w celu spawania płyt CD. Podobnie jak w przypadku spawania CD, łukownik jest załadowany na pistolet spawalniczy, ale zanim zostanie on umieszczony w miejscu, w którym zostaną połączone, to miejsce jest otoczone pierścieńem żelaznym lub ceramicznym. Ta żarnik zawiera ciepło utworzone przez spoinę, zapobiegając stopieniu metalu wokół obszaru spawania. Następnie spawarka rozpoczyna pistolet, który emituje prąd elektryczny, który topi wierzchołek kolczyka, a także metal bazowy wewnątrz żerdzi, a następnie mocuje łącznik do metalu podstawy. Po schłodzeniu metali i osiągnięciu fuzji, żelazo jest zazwyczaj rozdrobnione.


Para:Lutowanie próżniowe Następny:Szlifowanie pasa