Przyczyną plagiatu w branży meblarskiej i metody ochrony mebli prawa własności intelektualnej

- Sep 21, 2018-


Plagiat branży meblarskiej jest spowodowany przez następujące czynniki

1. Projektowanie mebli w R & D wymaga wielu inwestycji finansowych, a większość firm meblarskich nie jest zbyt silna. W związku z tym, w celu obniżenia kosztów, projekt plagiatu stał się najlepszym wyborem.


2. Przedsiębiorstwo angażuje się w oryginalny projekt i kosztuje wiele siły roboczej, zasobów materialnych i zasobów finansowych. Gdy produkt znajduje się na liście, jest sfałszowany przez innych i nie ma skutecznego zabezpieczenia. W rezultacie przedsiębiorstwo traci zdolność do projektowania i rozwijania oryginalności.


3, krajowi profesjonalni projektanci mebli brakuje zasobów, według niepełnych statystyk, w "Prowincji meblowej" Prowincji Guangdong, istnieje prawie 10 000 firm meblarskich, ale profesjonalni projektanci mają mniej niż 1000 osób. Innymi słowy, na każde 10 producentów mebli przypada tylko jeden projektant. Zwykle każda firma meblarska potrzebuje co najmniej 3 do 5 projektantów. Brak zasobów projektowych, niewielka liczba niezależnych projektów i wysoki koszt, więc większość producentów wybrała fałszywą trasę.


4. Konsumenci mają niewielką świadomość oryginalności, a nowym produktom brakuje pozycji na rynku i promocji, co skutkuje niską wielkością sprzedaży i wysokim wskaźnikiem niepowodzenia w zakresie badań i rozwoju.


5. Brak świadomości w zakresie ochrony własności intelektualnej i sposoby ochrony praw. Plagiat ma słabą świadomość prawną i niskie koszty nielegalne. Sztuczny plagiat wyłania się bez końca.


6. Po naruszeniu, profesjonalizm w zakresie ochrony praw jest silny, a procedury są uciążliwe i długie, co powoduje, że wiele przedsiębiorstw rezygnuje ze swoich praw.


Para:Jakie materiały są używane do mebli ogrodowych? Następny:Projektowanie mebli połączenie aluminium i naturalnego drewna