Klasyfikacja Szlifierki wykańczającej i UŻYTKOWNIKA

- Apr 25, 2017-

Szlifierki są to narzędzia do polerowania, kształtowania lub wygładzania drewna i innych powierzchni, w tym metali i tworzyw sztucznych, najczęściej przy użyciu taśmy lub dysku ściernego. Szlifowanie można zrobić ręcznie, ale jeśli ktoś mówi o szlifierce, to ogólnie oznacza elektryczną szlifierkę, która jest narzędziem napędowym . Istnieje wiele rodzajów szliferów, takich jak szlifierki do szczegółów, szlifierki do tarcz, szlifierki krążkowe i szlifierki taśmowe . Szlifierka, która nadaje się do wykończenia, nazywana jest szlifierką wykańczającą.

Szlifierka orbitalna jest w dwóch wersjach. Jeden jest nazywany po prostu orbitalnym szlifierką. Można go rozpoznać, mając zwolnioną szybkość i ciężar umieszczony nad podkładką szlifierską, aby poruszać się w małych kręgach, dzięki czemu szlifowane są w każdym kierunku. Drugi rodzaj szlifierki orbitalnej nazywany jest również "szlifierką wykańczającą" i charakteryzuje się prostokątną głowicą charakteryzującą się ¼ lub ½ arkusza, w zależności od tego, ile standardowego arkusza papieru ściernego pokrywa jego powierzchnia. Mniejsze są również nazywane "palcami do piaskowania".

W przeciwieństwie do szlifierki orbitalnej, równomiernie poruszający się drut orbitalny poruszają się na dwa sposoby, a tarcza szlifierska tworzy elipsę podczas przędzenia. Ten dwukierunkowy ruch zapobiega okrągłym zadrapaniom i sprawia, że szlifierka ta jest idealnym narzędziem do wykańczania. Jeśli szlifierka z osią orbitalną jest wyposaŜona w sterowanie ze zmienną prędkością i właściwe mocowanie, moŜe być przydatna jako narzędzie polerujące oraz szlifierki wykańczające.

Szlifierka szczegółowa może być również zaprojektowana jako szlifierka wykończeniowa. Niektóre szlifierki szczegółowe korzystają z bardzo małego profilu i przystawek, podczas gdy inne mają większy korpus i dostosowują się do szczegółowych obszarów tylko dzięki użyciu licznych załączników, które są specjalnie przystosowane do różnych obszarów. Niektóre z tych załączników idą według nazw, które reprezentują ich kształty, takie jak narożnik wewnętrzny i zewnętrzny, wklęsłe, szczelina i rozszerzona delta. Niektóre piły szlifierskie łączą zdolność piłowania wraz z szlifowaniem precyzyjnym.

Szlifierką do wykańczania specjalności jest specjalnie do tego przeznaczona. Na przykład szlifierka do szlifowania rur, rur i szyn, jest szlifierką i polerką do szlifowania. Szlifierka do szlifowania metali służy do szczotkowania, zdzierania, matowego, wykończeniowego, gładkiego i polerowanego metalu, takiego jak aluminium lub stal nierdzewna.


Para:Kilka skutecznych metod usuwania rdzy metalowej Następny:Meble ogrodowe mają co szmatki z różnych materiałów?