Różnica między skórą tradycyjną a skórą zewnętrzną.

- May 24, 2019-

Przede wszystkim musimy odróżnić od samego materiału. Wszyscy wiedzą, że materiały skórzane są podzielone na dwie części: podstawę i powierzchnię. Substraty zwykle używają bardziej odpornych materiałów, takich jak materiały podobne do parasoli słonecznych, ale różnica w materiałach powierzchniowych jest ogromna.

Tradycyjna zewnętrzna powierzchnia skóry jest produktem ubocznym ropy naftowej z polichlorku winylu (PVC). PCV ma właściwości hot-stick, zimno-kruche, długoterminowa temperatura użytkowania nie powinna przekraczać 55 ° C, specjalna formuła może osiągnąć 90 ° C, niska temperatura nie przekracza -10 ° C. Jednakże, nawet jeśli żywica z polichlorku winylu ma wysoką czystość, gaz chlorowodorowy zacznie uciekać w temperaturze 100 ° C lub wyższej lub promieniowania ultrafioletowego. W strukturze molekularnej występują ostre grupy lub niestabilne struktury. Im dłuższy czas, tym większa degradacja, wyższa temperatura i szybszy stopień degradacji. Zwykle po 9 miesiącach pojawią się oznaki starzenia, które samo w sobie ma poważne cechy starzenia. Aby produkty te miały pewien efekt przeciwstarzeniowy, tradycyjne fabryki dodają dużą ilość plastyfikatora do PCW (głównie z zastosowaniem plastyfikatorów jako ftalanów), a amerykańska Agencja Ochrony Środowiska wykorzystuje większe dawki DEHP do ich zasilania. Samce i samce szczurów mają zwyrodnienie nasieniowodów, komórki przysadki przedramienia ulegają przerostowi, a nawet dodaje się dużą ilość gumy przemysłowej. Tradycyjna skóra na zewnątrz, którą można wyprodukować w znormalizowany sposób, może być używana pod pewnymi warunkami przez ponad 5 lat. Jednakże, ponieważ plastyfikator stosowany w dużej ilości w procesie produkcyjnym będzie nadal ulatniał się, dodana guma również starzeje się, a taka skóra zewnętrzna nadal ma duże ryzyko użycia. Zwłaszcza w mokrych obszarach przybrzeżnych lub na gorących obszarach pustynnych alkalia, wysoka temperatura i promieniowanie ultrafioletowe przyspieszą starzenie się takich wyrobów skórzanych. Rzeczywisty wiek produktów nie może być określony. Teoretycznie ryzyko stosowania takich produktów na zewnątrz jest również bardzo wysokie. Duży.

Powierzchnia wysokiej jakości skóry zewnętrznej to polimer z gumy silikonowej. Głównym materiałem jest żel krzemionkowy, o którym często się mówi. Może być stabilnie w zakresie temperatur od -60 ° C do 220 ° C. W przypadku światła ultrafioletowego, kwasu i soli alkalicznych (z wyjątkiem silnego kwasu i zasad) Ma silną odporność, powierzchnia jest hydrofobowa, oddychająca, nie musi być przenoszone w deszczu, nie ma zapachu, nawet w środowisku o wysokiej temperaturze nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje, teoretyczny cykl starzenia sięga 20 lat (rzeczywiste zużycie 10 lat nie wykazało oznak starzenia). Pigmenty stosowane w skórze na zewnątrz są w większości pigmentami nieorganicznymi, a prawdopodobieństwo przebarwień i blaknięcia jest bardzo niskie, a gołym okiem trudno jest obserwować zmianę koloru. Biorąc pod uwagę, że produkty outdoorowe często wchodzą w bezpośredni kontakt z ludzką skórą, nie ma problemu z alergiami.


Para:Wspólne materiały do mebli ogrodowych Następny:Zastosowanie betonu w meblach ogrodowych