Przyszłość to świat sztucznej inteligencji

- Dec 08, 2017-

Niedawno w raporcie McKinsey'a mówi się, że do 2030 r. Będzie od czterech do 800 milionów ludzi na całym świecie, a miejsca pracy zostaną zastąpione robotami i automatyzacją, automatyzacją ponad 375 milionów praktykujących w zmianie kariery i zdobywaniu nowych umiejętności. Raport wskazuje również, że najbardziej narażeni na automatyzację jest rodzaj pracy, która podejmuje aktywność fizyczną w przewidywalnym środowisku. Takich jak obsługa mechaniczna, zbieranie i przetwarzanie danych, asystowanie, księgowanie i przetwarzanie transakcji w tle.


Sztuczna inteligencja może pomóc w usunięciu "pracochłonnych" czapek z rosnących kosztów pracy i rosnącego sztucznego niedoboru mebli.

Rzeczywistą wersję maszyny przesuwa się do przodu

Teraz jest wielka sprawa mówić o tym temacie. Przecież fabryka mebli to głównie praca ręczna, a w pugongu jest duża luka. Jednak zanikająca dywidenda demograficzna zmusza firmy meblarskie do zrobienia czegoś z "automatyzacją" za pomocą zasobów wewnętrznych i zewnętrznych. W Zhejiang rząd stanowczo promował modernizację tradycyjnych gałęzi przemysłu wytwórczego i zaproponował wdrożenie planu działania "robot +". W guangzhou zaproponowano zastosowanie robotów przemysłowych i inteligentnego sprzętu do ponad 80% przedsiębiorstw produkcyjnych w całym mieście do 2020 roku. W foshan, rządowe dotacje na wsparcie dla robotów, obecnie miasto ma ponad 300 inteligentnych urządzeń przedsiębiorstwa produkcyjne powyżej wyznaczonej wielkości, pojawienie się, Schindler, Jia Teng, partia przemysłu robotów znanych przedsiębiorstw, takich jak cedr; W Dongguan w 2016 r. Rząd pchnął 50 projektów "robo-mądrych", zmuszając firmy do wdrożenia projektów automatyzacji "wymiany maszyn".


Idź w pierwszym rzędzie przedsiębiorstwa, automatycznych i inteligentnych mebli, stopniowo pozwól automatyzacji procesu: jeden jest podatny na lotny gaz, co prowadzi do chorób zawodowych, takich jak rozpylanie, zastąpienie pracowników robotami, aby osiągnąć "zero lotny , zero - formaldehyd, zero zanieczyszczeń ". Po drugie, niektóre kluczowe pozycje, takie jak w niektórych fabrykach mebli, materiały otwarte, wiercenie, pakowanie, magazynowanie itd., Są głównymi bohaterami maszyny, stopień automatyzacji fabryki osiągnął ponad 60%.


Automatyzacja przedsiębiorstw meblarskich jako pierwszy krok polega na przeczesaniu całego procesu pomiaru i ważenia oraz aplikacji między robotami, a sztuczne korzyści są słabe, niech część kluczowej procedury roboczej do realizacji automatycznych części, a tym samym znacznie poprawi wydajność produkcji, przyniesie efekt. "czterech dwojga wybiera córkę"; Drugim krokiem jest przyspieszenie przepływu informacji pomiędzy operacjami, takimi jak magazynowanie i inwentaryzacja surowców i produktów, co wyeliminuje dużą liczbę funkcjonalnych pracowników, takich jak finanse, HR itp. I kilka miejsc pracy płaci niższe , automatyzacja kosztuje stosunkowo wysoką procedurę, nie zostanie szybko włączona do planu "automatyzacji" szefa mebli.

Automatyzacja i inteligencja przyspieszą tasowanie przedsiębiorstw meblarskich


"Duży przemysł, mały biznes" atrybut branży meblarskiej, zdecydował, że nie wszystkie przedsiębiorstwa meblowe mają wolę, mają zdolność do automatyzacji.


Znawcy branży wskazują, że tylko 80% firm o rocznej wartości produkcji od 50 do 100 milionów juanów jest skłonnych zainwestować więcej w sprzęt produkcyjny i poprawić wydajność pracy. Im mniejszy biznes, tym mniejsza produkcja, tym mniej skłonny inwestować w produkcję sprzętu. Obecnie, w przedsiębiorstwach zajmujących się automatyką i półautomatami, większość z nich to duże przedsiębiorstwa zajmujące się płytami i meblami biurowymi.


Powszechnie wiadomo, że w przypadku małych firm meblarskich marże są coraz niższe, a firmy mają niewiele wolnych środków na modernizację swojego sprzętu produkcyjnego i zakup drogich zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Z punktu widzenia całego przemysłu meblarskiego, rasa produktowa to więcej, meble typu deska, meble z miękkiego opakowania, meble z litego drewna, meble metalowe, każde rzemiosło produkcyjne i proces są bardzo różne. Produkcja każdego produktu wiąże się z kilkunastoma łączami, nie wszystkie mogą korzystać z automatycznej linii na raz, może tylko częściowa realizacja sterowania numerycznego, automatyzacja w pierwszej kolejności. Automatyzacja przyspieszy meble nie tylko, dlatego przetasowania przedsiębiorstwa, rozszerzy również segment mebli, rozwój odległości pomiędzy procesami, łatwą standaryzację, przetwarzanie bardziej zwięzłych kategorii mebli przedsiębiorstw produkcyjnych, przy dużej zdolności rozwojowej przedsiębiorstw stać się ulubieńcem ery sztucznej inteligencji.

"Fabryka bezzałogowa" to wciąż trend rozwoju branży meblarskiej. Jest nieuniknione, że maszyna wyzwoli ludzi do twórczej pracy, a przemysł meblarski przekształci się z pracochłonnej w inteligentną. Jednak pracownicy meblowi nie muszą wpadać w panikę i zgodnie z obecnym poziomem rozwoju, potrzeba jeszcze trochę czasu, aby zastąpić siłę roboczą robotami na większą skalę. W procesie transformacji pojawią się nowe miejsca pracy, a także zwiększy się szkolenie pracowników w zakresie przystosowania się do nowych miejsc pracy.

intellectualization.jpg


Para:Wood Chipper Następny:Ogólne warunki techniczne dla meble metalowe