Ochronny efekt okularów spawalniczych na prace spawalnicze

- Jul 26, 2017-

Gogle spawalnicze okularami ochronnymi chronionymi przed cząstkami i promieniowaniem oraz zapewniają widoczność podczas spawania. Powinny być wykonane z wytrzymałego materiału odpornego na uderzenia, takiego jak szkło niełamliwe, i muszą filtrować szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone z palnika spawalniczego, które mogą powodować ślepotę. Okulary są zazwyczaj produkowane z owinięciem w celu zapewnienia maksymalnej ochrony przed iskrami, a także mogą obejmować soczewki dwukierunkowe lub powiększone oraz powłokę przeciwmgielną w celu zwiększenia widoczności. Większość okularów używanych do spawania sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych jest zgodnych z normami określonymi przez American National Standards Institute ( ANSI ).

W celu zwiększenia komfortu i trwałości okulary spawalnicze są zazwyczaj produkowane z elastyczną ramą i elastyczną taśmą. Te cechy umożliwiają dopasowanie się do dowolnej wielkości głowy i szczelne dopasowanie, nawet jeśli użytkownik ma okulary. Konstrukcja obejmuje odpowietrzanie otworów, aby zapobiec zamgleniu, a nawet, gdy soczewki są odporne na zarysowania i uderzenia, często są wymienne. Filtry różnią się w zależności od rodzaju spawania, a okulary używane do jednego rodzaju spawania niekoniecznie są odpowiednie dla innego.

Maska spawalnicza zawiera zestaw okularów w swojej konstrukcji i zapewnia pełną ochronę przed niebezpieczeństwem spawania i cięcia tlenem paliwa. Z drugiej strony, kask spawalniczy ma zwykle okno pokryte filtrem, a także takie okulary ochronne. Okno może być wykonane ze szkła lub plastiku w starszych wersjach, ale bardziej nowoczesne są wrażliwe na światło i automatycznie zaciemnia się w razie potrzeby. Ta funkcja zachęca spawarkę, aby utrzymała je na swoim miejscu i unikał oparzeń lampy błyskowej, zapominając o masce lub okularach przed zapaleniem pochodni.

Spawarki wykonujące lekkie procedury spawania i cięcia mogą korzystać z różnych dostępnych okularów spawalniczych. Bardziej podobny do okularów ochronnych niż okulary do spawania, charakteryzują się wyglądem okrągłym i przyciemnionymi soczewkami, które mogą obejmować powiększenie. Są łatwe do zdejmowania, aby umożliwić spawaczowi wykonywanie różnych zadań, ale nie zapewnia ochrony maski lub okularów. Płomień z palnika spawalniczego jest niebezpieczny, nie tylko w przypadku wysokich temperatur, ale także dla szerokiego spektrum promieniowania, które emituje. Bez ochrony odpowiednich okularów, takich jak okulary ochronne lub maska spawalnicza, spawacze mogą utrzymać tymczasowe lub trwałe uszkodzenia rogów ich oczu.


Para:Co to jest wiązanie drutu Następny:Łuk elektryczny