Pistolet do paznokci i jego funkcje

- Apr 17, 2017-

Pistolet do paznokci jest narzędziem służącym do napędzania gwoździ w drewnie, Płyty gipsowo-kartonowe , Wyroby stalowe walcowane i inne twarde materiały. Narzędzia te są dostępne w wielu różnych stylach i rozmiarach, w tym specjalnych modelach do ram, zadaszenia i bocznic. Ponieważ w większości przypadków można wymienić młotek, oszczędzając czas i wysiłek użytkownika, stały się standardem wśród profesjonalnych i amatorskich konstruktorów. Pistolety do paznokci mogą być zasilane przez skompresowane powietrze , Energii elektrycznej lub baterii, lub elektromagnetyzmu. Niektóre małe są zasilane butanem, paliwem, które powoduje niewielki ładunek wybuchowy, aby doprowadzić paznokci do drewna.

Najczęstszym rodzajem pistoletu do paznokci jest Paznokci pneumatyczny , Który pracuje z sprężonym powietrzem. Gdy spust jest ciągnięty, ciśnienie powietrza Pobudza, wyprowadza paznokcie. Chociaż opłacalny, łatwy w obsłudze i bardzo wydajny, pistolet pneumatyczny ma wadę w zależności od dużej pojemności sprężarki. W przypadku miejsc pracy jest to preferowany wybór.

Ponieważ przy użyciu pistoletu do paznokci jest mniejsze ryzyko złamania drewna, narzędzia te są szczególnie przydatne w delikatnych projektach, takich jak stosowanie dekoracji wnętrz. Pistolet do paznokci ustawia paznokci jednym ruchem, zmniejszając ryzyko poślizgnięcia się i uderzeń, które mogą zniszczyć delikatne lasy. Większość modeli obejmuje także gumowy nosek zabezpieczający drewno przed tarciem.

Pistolety do paznokci od dawna uważane są za zagrożenie dla bezpieczeństwa. Są potężne i osiągają dużą prędkość i mogą być niebezpieczne, jeśli są źle traktowane. W rzeczywistości ponad tysiąc poważnych wypadków jest zgłaszanych co roku z niewłaściwego użycia tych narzędzi. Podczas pracy z tym należy zachować ostrożność.

Profesjonalne gatunki są automatyczne, a gwoździe strzelać bezpośrednio po pociągnięciu spustu. Półautomatyczny pistolet do paznokci jest bardziej odpowiedni dla początkujących, ponieważ wymaga to dwustopniowego procesu: pociągnij spust, a następnie stuknij beczkę z drewnem. Ta funkcja bezpieczeństwa chroni użytkownika przed przypadkowym naciśnięciem pistoletu do paznokci i zranienia siebie lub innych osób. Niektóre państwa wymagają specjalnego pozwolenia lub rejestracji, aby umożliwić nabycie tego narzędzia.


Para:Metoda spawania metodą TIG Następny:Jakie są najlepsze wskazówki dotyczące tkania krzeseł