Rola techniki farbowania starterów i kolokacji kolorów

- Apr 20, 2017-

Farba Powłoka bazowa Jest pierwszą warstwą farby powszechnie stosowaną w elementarz Płaszcz i jego kolor są często krytyczne w uzyskiwaniu właściwego koloru od gotowej warstwy wierzchniej. W niektórych farbach typu candy baza ustali głębokość, połysk i odporność ogniową gotowego malowania. W niektórych nowoczesnych dwuetapowych technikach malowania samochodowego, warstwa bazowa jest kolorową powłoką dla pojazdu, ale wykończenie jest zwykle matowe lub płaskie. Przezroczystą powłokę nakłada się na nią i daje efekt wykończenia farbą.

Decydując się na malowanie elementu kolorem jasnym, użycie lekkiej tonacji farby podłoża pomoże w uzyskaniu najjaśniejszego wykończenia z farby. Jest to spowodowane niemożnością całkowitego maskowania lub ukrywania ukrytych kolorów farby. Przy malowaniu pojazdu jasnożółtym, na przykład, okaże się jaśniejszy i bardziej błyszczący, jeśli żółte natryskiwane jest nad białą powłoką podstawową zamiast szarym lub ciemnobrązowym starterem. Dotyczy to również ciemnych kolorów, w których ciemno zabarwiona podstawa przyniesie lepszy efekt wykończenia niż przyciemnienie ciemnego koloru przez jaśniejszy kolor bazowy. Wyniki nie mają tak silnego wpływu na malowanie ciemnej warstwy wierzchniej w porównaniu z użyciem lżejszego odcienia powłoki wierzchniej.

Przy malowaniu koloru cukierkowego, takiego jak jabłko na cukierkach, powłoka lakiernicza ma kluczowe znaczenie przy określaniu gotowego wyglądu farby. Srebro i złoto to dwa najczęściej używane kolory, które nadają jasny cukierek malując słynny mokry wygląd. Złoto jest powszechnie używane podczas malowania kandyzowanego jabłka lub czerwonego kandyzowanego wyglądu, a srebro jest zwykłym wyborem do tworzenia kandyzowanego zieleni i bluesa. Niektórzy mistrzowie malarstwa używają tajemniczej mieszanki złota i srebra, a niektóre z tych kombinacji zawierają nawet prawdziwe złoto w mieszaninie, tworząc wielokrotnie nagradzane prace malarskie, widoczne na pokazach, zatrzymujących gorące pręty i samochody osobiste.

W przypadku malowania domu lub dowolnego typu projektu, konieczne jest, aby warstwa podstawowa była tego samego typu farby, co farba Powłoka końcowa . Oznacza to, że farba na bazie oleju nie może być użyta do wykończenia farby lateksowej i odwrotnie, ponieważ po krótkim czasie powłoka wykończeniowa zdejmie powłokę bazową. Zawsze należy używać tej samej farby, co warstwa wykończeniowa, aby uzyskać najlepsze długotrwałe efekty.
Para:O szlachetnym procesie projektowania mebli Następny:Niektóre technologie drewna koloidalnego