Wykorzystanie urządzeń Stick Welding i metod działania

- Apr 14, 2017-

Spawanie łukowe jest procesem spawania łukiem, który wykorzystuje palce spawalnicze, zwane również prętami spawalniczymi. Proces ten jest również znany jako ręczne spawanie łukowe lub ekranowane Spawanie łukowe . Pałeczki do spawania są złożone z Metal wypełniający I strumienia. Składnik strumienia służy do zabezpieczenia stopionego metalu spoiny, podczas gdy metal wypełniający jest używany do łączenia dwóch kawałków metalu razem.

Sprzęt i metoda stosowana w tym procesie są bardzo proste. Kabel uziemienia jest mocowany do przedmiotu obrabianego i połączony z jedną stroną spawania łukiem zasilacz . Kabel elektrody i uchwyt elektrody są podłączone z drugiej strony zasilacza. Spawalny kij spawalniczy umieszczony jest w uchwycie elektrody i służy jako elektroda, zamykając obwód zasilania. Gdy obwód jest zamknięty, oporność elektryczna metali nieszlachetnych elementu obrabianego i wypełniacza tworzy duże ilości ciepła potrzebnego do spawania.

Aby rozpocząć proces spawania, elektroda zostaje szybko uderzona o element roboczy, aby utworzyć łuk elektryczny . Ten krok nazywa się uderzeniem łuku. Przemieszczając się wzdłuż złącza i utrzymując bliskość elektrody i przedmiotu obrabianego, można wykonać długie, ciągłe zgrzewanie. Po spawaniu i pozostawieniu do ostygnięcia, żużel wytworzony przez działanie ochronne strumienia zostaje spuszczony z użyciem młota żużlowego. Następnie połączenie jest gotowe do wykończenia lub spawania.

Ze względu na łatwość obsługi i niskie koszty eksploatacji, spawanie łukowe jest jednym z najpopularniejszych procesów spawania przemysłowego. Chociaż jest on przede wszystkim stosowany do spawania metali nieszlachetnych, takich jak żelazo i stal, istnieje wiele innych metali, które mogą być łączone przy użyciu tego procesu. Kilka innych metali obejmuje aluminium, stopy miedzi i nikiel. Te inne metale mogą wymagać specjalnych palców spawalniczych w celu uniknięcia problemów z niezgodnymi metalami w spoinie.

Metoda spawania metodą przylepcową jest powszechnie stosowana w budowie rurociągów, napraw samochodowych, konstrukcji stalowej i produkcji przemysłowej. Dzięki metodom wszechstronności i niskim kosztom wyposażenia znalazł się również miejsce w warsztatach domowych. Główną wadą stosowania tej metody spawania jest rozprysk spawalniczy. Dzieje się tak, gdy kawałki stopionego metalu przylegają do obszarów spoza stawu. Podczas gdy technika spawalnicza nie wytwarza czystych spawów procesów zgrzewania laserowego, to jest więcej niż odpowiednie dla wielu zastosowań przemysłowych i domowych.


Para:Jakie są najlepsze wskazówki dotyczące tkania krzeseł Następny:Meble w nowej, zielonej, ochronie środowiska, nanometrowej technologii natrysku