Jakie są zalety połączenia spawanego

- Apr 10, 2018-

Połączenie spawane występuje, gdy dwa kawałki materiału, tradycyjnie metalowe, są łączone ze sobą za pomocą spawarki. Złącza spawane są w dwóch głównych typach i mogą być wykorzystywane do różnych celów. Ten popularny rodzaj połączenia z metalem ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi połączeniami, od szybkości do wytrzymałości, atrakcyjności wizualnej i innych. Bez względu na to, jakiego sprzętu używa się, połączenie spawane jest kluczowym elementem nowoczesnej konstrukcji.


Kluczem do połączenia spawanego jest koalescencja, gdy dwa metale są połączone, często za pomocą trzeciego kawałka metalu, za pomocą spawarki. Dwa główne typy spawania, fuzja w stanie ciekłym i stan stały oraz oba materiały grzewcze do stopionego poziomu w celu połączenia materiału ze sobą. Rezultatem jest połączenie dwóch metali, gdy wszystko się ochłodzi. Spawacz nosi ciężkie rękawice i grubą maskę chroniącą przed iskrami i ciepłem związanym z tym procesem, co często wymaga lat praktyki, aby wykonać to zadanie poprawnie.


Zgrzewanie w stanie ciekłym występuje wtedy, gdy trzeci element, zwykle cienki metal, zostaje stopiony w celu połączenia ze sobą spoin. Połączenia ciekłe w stanie ciekłym obejmują wiele rodzajów spawania, takich jak spawanie łukowe i spawanie TIG z użyciem wolframu. Daje to wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi łączeniami, ale najważniejsze jest stworzenie wydajnego złącza, które dokładnie łączy tylko zamierzone materiały. Inny kawałek metalu jest podgrzewany i dodawany do kompozycji, więc naprawa płynnych stawów jest łatwa, ponieważ proces jest po prostu powtarzany. Ciekłe złącze spawane jest również preferowane do stosowania w obrabianych cieplnie lub obrabianych na zimno metalach, ponieważ spoina nie zniszczy specjalnego traktowania.


Złącze spawane w stanie stałym występuje, gdy dwa kawałki metalu są ogrzewane bez trzeciego elementu, więc metale łączą się molekularnie. Zaletą tego rodzaju spawania w porównaniu z tradycyjnymi spoinami jest wygląd, materiały i waga. Złącze spawane nie wymaga dodatkowego metalu, więc waży w zasadzie to samo, co w momencie rozpoczęcia operacji i pomaga wielu branżom, w których drobne wahania masy mają duże znaczenie. Jest to również tania metoda spawania, ponieważ nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów do połączenia dwóch oddzielnych elementów. Spaw ten ma również gładki wygląd i nie wyświetla śrub i wkrętów tradycyjnych połączeń lub dużych, przypominających bliznę oznaczeń spawania w fazie ciekłej.


Para:Forma sprzętu Następny:Technologia przetwarzania aluminium