Jakie są różne zastosowania aluminium w proszku?

- Mar 29, 2017-

Proszek aluminiowy jest stosowany w produkcji wielu rodzajów materiałów wybuchowych i fajerwerków. Jest on także stosowany w produkcji niektórych typów elektroniki. Aluminium proszkowe jest zawarte w wielu farbach i szczeliwach. Niektóre produkty przeznaczone do przenoszenia prądu elektrycznego, takie jak ogniwa słoneczne, są często wytwarzane przy użyciu proszku aluminiowego.

Najbardziej spektakularne zastosowania aluminium w proszku wykorzystują jego zdolność do produkcji spektakularnie egzotermicznych utlenianie Reakcje spadkowe. Aluminium może być mieszany z tlenkiem metalu, a otrzymany proszek będzie palił się znakomicie i uwalnia olbrzymią ilość energii w bardzo krótkim okresie czasu. Ta reakcja chemiczna została użyta do produkcji proszku błyskawicznego, w którym aluminium i potas Nadchloran reagują energicznie, tworząc huk i błysk. Proszek tlenku żelaza i proszek aluminiowy, gdy są mieszane, tworzą się Thermite , Który wytwarza dużo światła i ogromną ilość ciepła, co jest przydatne w wielu procesach przemysłowych.

Fajerwerki i materiały wybuchowe często korzystają z właściwości proszku aluminium. Materiały wybuchowe wykonane z aluminium są łatwiejsze w obsłudze niż wiele innych odmian. Fajerwerki oparte na proszku aluminium wykorzystują wysoce energetyczne, ale przewidywalne zachowanie, mieszając związki aluminium z innymi chemikaliami, aby uzyskać spektakularne i różnorodne efekty.

Paliwo rakietowe jest często wykonane z aluminium, a wiele stałych paliw rakietowych oparte jest na reakcjach chemicznych związanych z tym metalem. W rzeczywistości ten rodzaj paliwa był używany do zasilania stałych rakiet dla promu kosmicznego. Aluminium może również stanowić dodatek do ciekłych paliw rakietowych.

W proszku aluminiowym można używać metalurgia także. Niektóre stopy są wytwarzane z użyciem aluminium, typowo przez dodanie proszku do stopionego metalu. W niektórych przypadkach sproszkowane aluminium może być używane przez nowoczesne, nowoczesne urządzenia do bezpośredniego wytwarzania części składowych.

Duża liczba elektronicznych aplikacji wykorzystuje aluminium w proszku. Można go natryskiwać, tworząc cienką warstwę przewodzącą. To sprawia, że jest doskonałym wyborem do tworzenia ścieżek przewodzących w pewnych rodzajach urządzeń elektrycznych produkowanych masowo, w szczególności ogniw słonecznych i niektórych typach diod świecących.

Do wielu farb dodaje się również proszkowe aluminium. Można go dodać do innych kolorów, aby uzyskać bardziej metaliczny połysk lub może być używany samodzielnie. Aluminium może tworzyć dramatyczny, srebrny wygląd, gdy jest dodawany do malowania. Oprócz stosowania w farbach, aluminium może przynieść podobne wyniki do kosmetyków, a niektóre rodzaje makijażu mające metaliczny wygląd wykorzystują związki glinu.

铝粉 png

Para:Co to jest Tkactwo? Następny:Nr