Co to jest tokarka do metalu

- Dec 08, 2017-

Kiedy metale takie jak stal, mosiądz , żelazo i tak dalej muszą być obrabiane, karbowane lub cięte, proces ten odbywa się za pomocą metalowej tokarki. Istnieją różne rodzaje tokarek do różnych celów i tolerancji, ale najczęściej stosowaną tokarką metalową jest duży, wytrzymały sprzęt składający się z wielu elementów, w tym: 1) wrzeciennika, 2) łóżka, 3) zasilania i śruby pociągowe, 4) wózek, 5) poprzeczny ślizg, 6) złożony odpoczynek , 7) słupek narzędziowy i 8) konik . Każda z tych części zapewnia istotną funkcję w obróbce metalowej tokarki.

Zasadniczo do wrzeciona tokarki wsuwa się kawałek metalu, zwykle nazywany zapasem, a wrzeciono zamknięte za pomocą wrzeciennika obraca się z zadaną prędkością. Wstępnie wybrane ostrza wykonane z węglików spiekanych lub innego utwardzonego materiału są przytrzymywane sztywno przez narzędzie. Bity, ustawione i kontrolowane przez mechanizm karetki, są automatycznie ustawiane na obracającym się materiale, aby rozpocząć cięcie. Obrotowy materiał jest zawieszony wewnątrz złoża i może być przesuwany tam i z powrotem za pomocą śruby pociągowej i śruby pociągowej, gdy bity obróbkowe są sprzęgane, rozłączane i przestawiane za pomocą suwaka poprzecznego i spoczynku mieszanki.

Wraz z pojawieniem się tworzyw sztucznych i stopów metalowa tokarka musi być znacznie bardziej wszechstronna niż w początkach XIX wieku. Henry Maudsley jest powszechnie uznawany za wynalazcę nowoczesnej tokarki metalowej,

Obecnie istnieje wiele rodzajów i odmian metalowej tokarki, z których każda zaprojektowana jest pod kątem określonej funkcji i / lub tolerancji. Niektóre z bardziej powszechnych rodzajów tokarek to: tokarka centralna, która jest najprostsza z tokarek, a także największa; tokarka, która jest zwykle na tyle mała, że ​​można ją zamontować na stole warsztatowym; tokarka rewolwerowa, która umożliwia jednoczesne włączenie wielu bitów. Inne, mniej uniwersalne tokarki używane do bardziej wyspecjalizowanych operacji to tokarka silnika, tokarka narzędziowa, tokarka z torem i tokarka wielowrzecionowa

Technologia komputerowa dała metalowej tokarce ogromny zakres wszechstronności, oszczędności i łatwości obsługi. Tokarka CNC, sterowana komputerowo maszyna, pozwala operatorowi po prostu zaprogramować określoną funkcję procesu obróbki. Naciśnięcie przycisku powoduje, że tokarka CNC automatycznie ustali właściwą prędkość obrotową wrzeciona i zatwierdzi określoną liczbę bitów obróbkowych dokładnie pod kątem prostym i głębokością. Dzisiaj tokarka CNC jest najczęściej używaną tokarką metalową.


Para:Co to jest kanał aluminiowy Następny:Co to jest laska palmowa