Co to jest Pergola?

- Nov 07, 2017-

Pergola jest strukturą, która ma na celu zapewnić wsparcie dla pnączy, tworzenia chłodnym i zacienionym obszarze pod pergolą, który może służyć do rekreacji. Pergole są czasami używane przez tarasy i ganki w ciepłym klimacie, a także pojawiają się wzdłuż chodników i jako autonomicznej struktury w ogrodzie. Kilka firm produkcji pergole, i tych struktur może być ustawiany przez wykonawców lub osób z niektórych umiejętności budowlanych, którzy lubią robić własnego domu poprawy.

Najważniejszą cechą pergola jest wsparcie kolumn, które biegną po obu stronach, zazwyczaj połączenie z szybkami powyżej ramy. Boki pergola są tradycyjnie pozostaje otwarta do utworzenia widoku nieskrępowany. Rośliny są szkoleni dorosnąć filarów, aż dotrą do ramy, w którym momencie rozprzestrzeniają na pokrycie górnej części pergoli, a czasami może zacząć partway zwisają w dół na boki.

Pergole stosowano w architekturze od czasów co najmniej starożytnych egipskich. Struktury te przewidują zacienionym miejscu, z dużą ilością bryza relaksu na świeżym powietrzu, która może być przyjemne w regionach, gdzie jest bardzo gorąco. Pergola można również zdefiniować przestrzeń na zewnątrz, lub aby utworzyć przejście między wnętrzem domu i ogrodzie.

Słowo "pergola" pochodzi od łacińskiegoRestauracja Pergula, to termin, który odnosi się do wystających okapu. Najwcześniej pergole w Europie zostały wykonane przez rozszerzanie okapu i wspieranie ich kolumny do tworzenia zacienionych kolumnada. Z czasem ludzie zaczęli zbadać użycie pergole na chodniki i ogrody. Pergola jest częściowo zamkniętym autonomicznej struktury, staje sięaltana, strukturę, która zawiera zazwyczaj więcej schronienie.

Pnącza takie jak jaśminu, róż, Powojnik, winogrona, wisteria również mogą być wytrenowany wobec rozwijać na pergola, z wielu ogrodników gustu pachnące kwiaty, zwłaszcza na pergoli, który jest używany w części wypoczynkowej. Aby zapobiec uszkodzeniu roślin podczas prac remontowych są wymagane, niektórzy ludzie lubią budować podtrzymujące trejaże obok kolumny, co ułatwia zastąpić kolumn, jeśli stają się uszkodzony lub zgnił z czasem. Jest to również dobry pomysł, aby usunąć martwe materiał szybko, aby zapewnić, że mnóstwo światła i powietrza krąży, zapobieganie rot, które mogłyby uszkodzić pergoli lub rośliny.

Posiadanie pergola często zwiększa wartość sprzedaży domu, zwłaszcza jeśli pergola jest w dobrym stanie z ugruntowanej sieci winorośli. Podczas gdy wartość odsprzedaży nie powinna być zmartwieniem dla większość ogrodników, czasami to może służyć jako przekonujący argument do się entuzjastycznie na temat projektu budowlanego innych członków gospodarstwa domowego.


Para:Olej z wosku drzewnego - zaimek mebli ekologicznych Następny:Szybko Poznaj Rivet Nut