Co to jest Torch spawalniczy

- Jul 25, 2017-

Palnik spawalniczy jest narzędziem mechanicznym, które łączy otwarty płomień z paliwem gazowym i tlenem w celu stopienia dwóch kawałków metalu, tworząc ścisły szew. Ta latarka jest stosowana w wielu celach iw wielu gałęziach przemysłu. Dwa najbardziej popularne odmiany to metalowy gaz obojętny (MIG) i spawacze gazowe wolframu (TIG).

Palnik spawalniczy składa się z długiego metalowego trzonu, który zwykle jest zagięty pod kątem na końcu, aby umożliwić spawarce celowe ustawienie go w odpowiedni sposób. Koniec palników spawalniczych posiada mały, kontrolowany płomień. Metalowy łopatek składa się z dwóch przewodów z gazem i tlenem. Palnik spawalniczy jest podłączony do źródła paliwa za pomocą węży, a spawarka może dostosować mieszaninę paliwa i tlenu. Gdy paliwo i tlen są zapalone, tworzą mały niebieski płomień.

Płomień osiąga temperaturę wystarczającą na tyle, aby stopić metale tak różne, jak cyna, aluminium i stal. Palnik spawalniczy jest umieszczony pomiędzy dwoma kawałkami metalu i wytwarza iskry podczas spalania metali do ich temperatury topnienia. Palnik spawający trwa zaledwie kilka sekund, aby rozpocząć łączenie dwóch metali. Płomień przemieszcza się wzdłuż powierzchni obu metali, zasadniczo topniejąc je razem i tworzy silne wiązanie.

Palnik spawalniczy MIG jest bardziej powszechnym typem i wykorzystuje tlen, gaz i ogień do łączenia dwóch metali razem. Latarka TIG z drugiej strony wykorzystuje ten sam proces ogrzewania, aby łączyć metal, ale koncentruje się na wykorzystaniu elektrod wolframowych w celu spawania. Sprzyja to spawaczowi, ponieważ latarka tworzy własną tarczę gazową, redukując rozpryski z gorących metali.

Niezależnie od rodzaju palnika spawalniczego, wyniki są kluczowe w wielu gałęziach przemysłu. Obróbka metali jest głównym miejscem, w którym wykorzystywane są latarki, począwszy od takich miejsc jak producenci samochodów, konstruktorzy statków i wiele metalurgii metali ciężkich. Oprócz produkcji, spawarki są wykorzystywane w wielu możliwościach naprawczych, w tym w instalacjach wodociągowych, naprawach ram nośnych i maszyn do mocowania. Ponadto palniki spawalnicze są stosowane w sztuce, szczególnie w rzeźbach metalowych. Narzędzia te znalazły zastosowanie w imponującym zróżnicowanym gronie przemysłu.


Para:Nail Puller Następny:Co to jest metalowa produkcja