Co to jest Faux Wood?

- Feb 14, 2019-

Sztuczne drewno, zwane także drewnem modyfikowanym lub produkowanym, to połączenie produktów, klejów i fornirów, które mają przypominać drewno. Często mniej kosztowne niż prawdziwe drewno, wiele fałszywych gatunków drewna może zawierać szkodliwe substancje chemiczne, takie jak formaldehyd . W miarę doskonalenia technologii produkt ten staje się lepiej wyglądającym substytutem prawdziwego drewna, a procesy jego tworzenia stają się coraz bardziej przyjazne dla środowiska i zaawansowane.

Płyta wiórowa to rodzaj drewna konstrukcyjnego często wykorzystywanego w meblach. Zbudowany z cząstek drewna, płyta wiórowa to głównie trociny i wióry drzewne , związane razem z żywicą . Zagęszczona substancja jest następnie pokryta fornirami, które sprawiają, że wygląda jak prawdziwe drewno, ale nawet z wodoodpornymi powłokami nie wytrzymuje dobrze na wilgoć. Nie zaleca się używania mebli z płyt wiórowych na zewnątrz, jeśli mieszkasz w wilgotnym lub deszczowym klimacie. Jeśli z jakiegoś powodu zrywasz płyty wiórowe, zaleca się założenie maski. Niektórzy ludzie wykazują wrażliwość na chemikalia i kurz, który powstaje w wyniku działania produktu i mogą wystąpić problemy z oddychaniem.

Innym rodzajem sztucznego drewna jest płyta pilśniowa , często spotykana w konstrukcjach i podłogach. Nieco podobnie jak płyta wiórowa, płyta pilśniowa jest uważana za mocniejszą i trwalszą. Laminaty w drewnie można łatwo pomalować lub przykleić do płyty pilśniowej, a także dobrze służyć jako podstawa podłogowa do wykładzin podłogowych z płytek lub winylu .


Para:Seal Weld Następny:Pojęcie konsumpcji stopniowo porzuca się, zastępując ją ceną towarów i cen