Co to jest spawanie metodą syntezy jądrowej?

- Mar 31, 2017-

Spawanie metodą syntezy jądrowej jest procesem stosowanym w obróbce metalu do łączenia lub łączenia dwóch kawałków metalu, powodując, że metal osiąga temperaturę topnienia. Proces wymaga użycia metalu wypełniającego dostarczanego przez elektrodę lub drut oraz strumienia, który chroni stopiony metal spoiny przed szkodliwym działaniem atmosfery. Istnieje kilka rodzajów spawania termicznego, które są wykorzystywane do różnych zastosowań. Typowe przykłady tego procesu spawania obejmują spawanie łukowe, spawanie elektryczne, spawanie oparte oxy-fuel oraz Thermite spawalniczy.

Spawanie łukowe jest formą spawania metodą termoelektryczną, która wykorzystuje energię elektryczną, dostarczaną przez źródło zasilania spawalniczego, w celu wytworzenia łuku elektrycznego pomiędzy elektrodą a kawałkami metalu przeznaczonego do połączenia. Spawanie łukiem jest popularnym wyborem zarówno w przemyśle, jak iw domu, ze względu na niskie koszty początkowe i stosunkowo niskie koszty utrzymania. Łuk elektryczny łuku spawacz Jest niezwykle skoncentrowany, dzięki czemu automatyzacja procesu spawania jest możliwa i uzyskuje miejsce na urządzenia do spawania łukowego na wielu liniach montażowych.

Podobnie jak w przypadku spawania łukowego, spawanie oporami elektrycznymi wykorzystuje energię elektryczną do wytwarzania ciepła potrzebnego do spawania. W konfiguracji zgrzewania elektrycznego, elektrody spoczywają po obu stronach kawałków spawanych ze sobą. Ciśnienie jest stosowane do popychania obu elementów i utworzenia kontaktu elektrycznego. Proces ten jest bardzo ograniczony pod względem wielkości materiału, z którym można pracować, a koszt urządzenia jest często niekorzystny dla zastosowań przemysłowych.

Spawanie tlenowo-paliwowe jest jedną z najbardziej znanych form zgrzewania. Ta forma spawania może obejmować wiele gazów spalinowych, w tym acetylen , Ciekłym ropie naftowej, wodorem, propanem, gazem ziemnym lub propylenem, ale wymaga dodatkowego dopływu tlenu do spawania metodą tlenowo-paliwową. Najczęstszym wyborem paliwa jest acetylen. Korzystając z gazu acetylenowego i czystego tlenu, urządzenia do spawania w paliwach z tlenem mogą wytwarzać temperaturę płomienia wynoszącą 6,330 stopni Fahrenheita (3500 stopni Celsjusza). Ten płomień jest wystarczająco gorący, aby stopić większość metali przemysłowych.

Zgrzewanie termiczne jest innym procesem zgrzewania, który wykorzystuje intensywne ciepło i płomień, aby doprowadzić metal projektowy do jego temperatury topnienia. Stosując tlenek żelaza, czerwony i aluminiowy proszek, spawanie termiczne jest w stanie łączyć szyny kolejowe. Ta potężna forma spawania zapewnia krótkie spory. W podanym przykładzie przyłączenia szyn kolejowych pełna naprawa, w tym czas instalacji i wykańczania, trwa około godziny przed pociągiem, który może korzystać z systemu kolejowego.

Spawanie wiązką laserową jest formą zgrzewania termicznego, która czasami jest stosowana w produkcji samochodów i innych wyrobów metalowych produkowanych masowo. Tworzenie bardzo precyzyjnego i skoncentrowanego źródła ciepła, proces zgrzewania może przeniknąć głęboko w bardzo wąski obszar, na który narażony jest ciepło. Chociaż ta zdolność jest korzystna w wielu zastosowaniach, to kosztem uciążliwym dla urządzeń spawalniczych z wiązką lasera pozostaje ta forma spawania w dużej mierze sprowadzona do kilku głównych gałęzi przemysłu.

熔焊 .jpg

Para:Jak mierzy się wymiary ramki na łóżko Następny:Co to jest Tkactwo?