Co to jest arkusz blachy

- Dec 12, 2017-

Blacha jest formowana z metalu na płaskie arkusze w procesie walcowania, wytłaczania lub młotkowania, w zależności od rodzaju metalu i sposobu jego użycia. Materiał ten jest dostępny do wielu różnych zadań, od instalowania obróbki blacharskiej na dachach po budowanie statków kosmicznych. Firmy zajmujące się produkcją blachy zazwyczaj wykonują szereg wskaźników i stopni, aby zaspokoić różne potrzeby, a także można niestandardowo wytwarzać poszczególne typy na specjalne życzenie klientów.

Wskaźnik wyrobu metalowego odnosi się do grubości. Konsystencja wyrobów metalowych może być różna, a niektóre mogą być bardzo równe, podczas gdy inne mogą mieć nieco grubszą grubość z guzkami i grudkami. Zwykle procesy toczenia zachowują bardzo gładki stan, z równomierną kompozycją. Różne narody mają swoje własne znormalizowane systemy pomiarowe, w zależności od stosowanego systemu pomiaru.

Klasyfikacja jest miarą jakości. Każdy rodzaj metalu ma własną skalę ocen, odnoszącą się do czystości, odporności na korozję i innych cech, które mogą mieć znaczenie dla różnych metali. Blacha wysokowartościowa jest droższa, ponieważ ma wyższą jakość i jest bardziej uniwersalna. Niższe oceny są mniej kosztowne i mogą być odpowiednie dla wielu zastosowań, chyba że projekt ma bardzo wąskie tolerancje lub szczególne potrzeby. Gdy na przykład blacha jest używana jako materiał przewodzący, musi być dobrej jakości, aby zapobiec problemom z produktem.

Niektóre typy mają specjalne zabiegi. Firmy mogą galwanizować, stemplować lub pokrywać je dla różnych potrzeb. Może występować w płaskich arkuszach lub rolkach do różnych zastosowań, a czasami zawiera cienką warstwę pozostającą na miejscu na metalu, aż do całkowitego zainstalowania. Jest to powszechne w przypadku produktów, takich jak metale szczotkowane lub polerowane, stosowane jako okładziny budynków, gdzie firma chce zapobiegać wyżłobieniom i zadrapaniom podczas transportu i konstrukcji. Pracownicy mogą usunąć folię ochronną na końcu konstrukcji, aby odsłonić czystą warstwę pod spodem.

Sklepy ze sprzętem i artykułami domowymi przewożą blachy do projektów majsterkowania. Jest również dostępny bezpośrednio u producentów lub dystrybutorów metali dla dużych projektów. Firmy o wysokich potrzebach blacharskich, takie jak producenci samochodów i samolotów, mogą produkować własne lub zawrzeć umowę z dostawcą, aby mieć pewność, że zawsze będą mieć wystarczającą ilość. Ceny konsumenckie wydają się być wysokie, a kontrakty hurtowe na duże ilości mogą prowadzić do niskiego kosztu na arkusz ze względu na sprzedaż samej blachy.


Para:Przewód lutowniczy Następny:Co to jest kanał aluminiowy