Co to jest Tkactwo?

- Mar 30, 2017-

Tkactwo jest przeplataniem dwóch lub więcej gwintów lub kawałków materiału w celu utworzenia połączonej struktury. Chociaż jest to najczęściej używane do produkcji tkanin, technika jest również powszechna w innych rzemiośle, takich jak koszarstwo. Tkactwo istniało od tysięcy lat i pozostaje tak popularne i użyteczne we współczesnym świecie, jak to było w starożytnych cywilizacjach.

W starożytnej mitologii greckiej tkactwo zostało wymyślone przez bogini Minerwę, która kiedyś zwróciła dziewczynę do pająka, aby pochwalić się umiejętnościami tkania. Przez całą historię tkacze stali się cenieni rzemieślnikami, ponieważ ich prace dostarczyły dużej ilości tkanin i tkanin do odzieży. Niektóre techniki od dawna są popularne w przypadku tworzenia przedmiotów, takich jak kosze, maty i dywaniki ze słomy lub trzciny. Siła materiału połączonego z tkaniem jest wytrzymała i wytrzymała, a może być dostosowana do wielu różnych potrzeb.

Podstawową zasadą tkania tkanin wymaga sznurowania dwóch zestawów nici pod kątem 90 stopni. Osnowa składa się z nici usytuowanych równolegle względem siebie, rozciągniętych w poprzek a warsztat tkacki Lub inną strukturę, która utrzymuje ją na swoim miejscu. Wątek lub wątek jest następnie przeciągany przez osnowę w podszycie i na wzór, tworząc pojedynczy łączony kawałek tkaniny po jego zakończeniu.

Krosna jest najbardziej niezbędnym urządzeniem do tkania. Ta struktura jest ramą, która utrzymuje osnowę napięty i pomaga wyciągnąć wątek wątku lub wątku. Wczesne wersje krosna można zobaczyć w obrazach ponad 4000 lat, choć dopiero w okresie rewolucji przemysłowej krosna staje się zmechanizowana i masywna. Latający lotniskowiec, opracowany na początku 18 wieku przez brytyjskiego wynalazcę Johna Kay, pozwalał tkaczom szybko pracować na dużych krosnach bez uczeń, aby wyciągnąć wątek wątku przez osnowę. W XX wieku mechaniczne krosna stały się powszechne w produkcji masowej Tkactwo ręczne Prawie przestarzałe dla handlu.

Od czasu powstania mechanicznych krosien, niegdyś ważny zawód stał się popularnym domowym sprzętem. Piękne wzory, tweed i pled Tkaniny, a nawet tradycyjne tartan Tkaniny z Wysp Brytyjskich mogą być nadal tworzone przez ekspertów z użyciem krosien ręcznych. To skomplikowane rzemiosło wymaga czasu i talentu do opanowania i jest często uważane za butikowe.

Informacje i materiały do tkania mogą być dostępne w miejscowych sklepach do szycia i tkanin. Oprócz prowadzenia książek i możliwych wzorców, wiele sklepów z tkaninami może nosić podstawowe krosna ręczne oraz odpowiednie nić i przędze dla początkujących tkaczy. Sprawdź uczelnie społeczności, lokalne centra rzemieślnicze i sklepy z przędzy lub tkanin, aby sprawdzić, czy lekcje tkania są dostępne dla początkujących. To piękne rzemiosło szczyci się historią tak starą jak ludzka cywilizacja i może być godnym hobby dla tych, którzy już biegli, szyją lub szydełkowo.编织 .jpg

Para:Co to jest spawanie metodą syntezy jądrowej? Następny:Jakie są różne zastosowania aluminium w proszku?