Co to jest wiązanie drutu

- Jul 27, 2017-

W wartościach nominalnych "wiązanie druciane" wydaje się być tylko kolejnym terminem spawania, ale proces ten jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ wiąże się ze zmiennymi dodanymi. Proces łączenia drutu odbywa się na urządzeniach elektronicznych w celu łączenia trwałych elementów, ale ze względu na delikatność projektu zazwyczaj stosuje się złoto, glin i miedź, ze względu na ich przewodność i względne temperatury wiązania. Metoda ta jest zakończona przez zastosowanie techniki łączenia kulek lub techniki łączenia klinów, która łączy w sobie niską temperaturę, energię ultradźwiękową i śladowe ilości ciśnienia, aby uniknąć uszkodzenia obwodu elektronicznego. Mikroukład lub podobna podkładkę można łatwo uszkodzić, stosując niewłaściwą procedurę, dlatego zaleca się ćwiczenie poprzednio uszkodzonego lub jednorazowego chipa, zanim podejmie się próby wiązania.


Wiązanie druciane jest głównie stosowane w prawie każdym typie półprzewodników ze względu na jego ekonomiczną wydajność i łatwość użycia. W optymalnych środowiskach można utworzyć aż 10 wiązań na sekundę. Ta metoda różni się nieco w zależności od rodzaju użytego metalu ze względu na ich właściwości elementarne. Typowymi typowymi typowymi związkami drucianymi są wiązanie kuliste i wiązanie klinowe.

Chociaż najlepszym wyborem do wiązania kulą jest czysty złoto, miedź stała się popularną alternatywą z powodu względnego kosztu i dostępności. Proces ten wymaga igłopodobnego urządzenia, niewiele różniącego się od tego, jaki jest krawcowiec, aby utrzymać przewód w miejscu, podczas gdy zastosowano bardzo wysokie napięcie. Napięcie wzdłuż powierzchni powoduje, że roztopiony metal tworzy się w kształcie kulki, a tym samym nazwę procesu. Kiedy miedź jest stosowana do klejenia kulami, azot stosuje się w postaci gazowej, aby zapobiec tworzeniu się tlenku miedzi podczas procedury łączenia drutu.


Łączenie klinów wykorzystuje narzędzie do wywierania nacisku na drut, gdy jest ono stosowane do mikroczipa. Po założeniu drutu na miejscu, na powierzchnię nakłada się energię ultradźwiękową, a na wielu obszarach tworzy się wiązanie stałe. Łączenie klinów wymaga prawie dwukrotnego czasu, że podobne wiązanie kulkowe byłoby, ale również uważa się za o wiele bardziej stabilne połączenie i można go uzupełnić aluminium lub kilka innych stopów i metali.


Nie zaleca się, aby amator próbował wiązać piłkę lub klinować, bez uprzedniego uzyskania właściwej instrukcji ze względu na delikatny charakter wiązania drutu i ryzyko związane z uszkodzeniami obwodów elektrycznych. Opracowana technologia umożliwiła całkowite zautomatyzowanie obu tych procesów, a łączenie drutów jest rzadko uzupełniane ręcznie. Efektem końcowym jest znacznie bardziej precyzyjne połączenie, które ma tendencję do przetrwania tych czasów przez tradycyjne metody ręcznego wiązania drutu.


Para:Co to jest meble na patio Następny:Ochronny efekt okularów spawalniczych na prace spawalnicze