Wood Chipper

- Jan 13, 2018-

Rębak to maszyna, która służy do przekształcania drzew lub części drzew w kawałki drewna, które mogą być wykorzystane do wielu celów, w tym jako ściółka . Drzewa lub części drzew, które są przetwarzane w rębarce, mogły naturalnie spaść, zostały ścięte podczas przycinania lub mogły zostać ścięte, aby grunt, na którym wyrosły, mógł zostać użyty w innym celu. Tak jak istnieje wiele zastosowań dla rębaków, istnieje również wiele sposobów uzyskania dostępu do maszyn. Ludzie, którzy żyją na bardzo dużych właściwościach, które regularnie przycinają i robią manicure, mogą odnieść korzyść z posiadania rębaka. Ci, którzy potrzebują tylko czasami używać rębarki, mogą uznać, że najlepiej jest wynająć maszyny lub wynająć profesjonalnych architektów krajobrazu, aby zająć się pracą dla nich.

Istnieje wiele modeli rębaków do drewna, które różnią się rozmiarem, ceną i przeznaczeniem. Te, które są używane w warunkach przemysłowych, są zwykle znacznie większe i mają zdolność przetwarzania większej ilości drewna na raz niż te, które są używane do ozdabiania ogrodów i podwórek mieszkalnych. Pomimo różnic w wielkości, większość rębaków ma kilka cech wspólnych. Powierzchnia używana do załadunku drewna do maszyny ma zwykle kształt lejka. Lejek kieruje drewno do obszaru, w którym jest przetwarzany, jako odcinek szybko wirujących metalowych łopatek, które redukują drewno do zrębków. Po przetworzeniu drewna jest wydmuchiwane z rury lub innego portalu w kształcie lejka.

Kolejną cechą wspólną większości rębarek, dużych i małych, są koła. Nawet modele przeznaczone do użytku domowego są raczej ciężkie, dlatego maszyna jest umieszczana na kółkach. Profesjonalni ogrodnicy oczyszczający duże ilości drewna mogą korzystać z przenośnych rębaków, które przenoszą żetony bezpośrednio na tył ciężarówki. Te, oczywiście, mają również kółka, dzięki czemu można je przenosić z miejsca na miejsce i tak, że można je umieścić w razie potrzeby. Jak w przypadku większości maszyn, które polegają na używaniu ostrych ostrzy do prawidłowego funkcjonowania, ostrza na rębaku muszą być od czasu do czasu wyostrzone, aby utrzymać maszynę w dobrym stanie.Para:Technologia obróbki drewna Następny:Przyszłość to świat sztucznej inteligencji