African Private Equity Fund DPI inwestuje w marokański producent materacy Dolidol 30 milionów dolarów amerykańskich

- Jan 04, 2019-

Niedawno afrykańska firma private equity Development Partners International (zwana dalej "DPI") ogłosiła, że dokona inwestycji kapitałowych w marokańskim producencie materaców Dolidol za pośrednictwem swojego funduszu private equity African Development Partners II ("ADP II").


Zgodnie z umową, ADP II przejmie ponad 20% kapitału własnego Dolidol od spółki i jej dotychczasowych udziałowców na łączną kwotę około 30 milionów USD.


Założona w 1972 roku, Dolidol jest jednym z najstarszych producentów materacy w Maroku i wiodącym graczem w branży. Dolidol jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i używanych marek materacy w Maroku i jest synonimem wysokiej jakości produktów. Oprócz materacy, Dolidol produkuje i sprzedaje również piankę poliuretanową, sofy i włókniny.


Dolidol opracował rozległą sieć dystrybucji w Maroku z 46 własnymi sklepami, 10 agencjami dystrybucyjnymi i ponad 1100 dystrybutorami. Firma ostatnio rozszerzyła zasięg geograficzny na Wybrzeże Kości Słoniowej i jest obecnie liderem w produkcji i dystrybucji materacy we francuskojęzycznym regionie Afryki Zachodniej.


Partnerstwo z DPI pozwoli Dolidolowi umocnić pozycję lidera na rynku w Maroku, jeszcze bardziej wzmocni perspektywy rozwoju różnych jednostek biznesowych i wdroży strategię ekspansji Afryki w Afryce Subsaharyjskiej, koncentrując się na Afryce Zachodniej.


Para:Zamówienia klientów w Dubaju są gotowe, oczekują na załadunek i rozładunek Następny:Co to jest zielony dom?