Wzrost udziału w rynku Cantona w handlu pod znakiem towarowym w obszarze

- Apr 25, 2017-

Jako barometr handlu zagranicznego i łopatki, z zewnątrz miał nadzieję, że na targach w Kantonie pojawią się oznaki handlu zagranicznego.

 

Ale jest wiele firm mówiących, nie czuje oznak handlu zagranicznego, duże zamówienia wzrosły z roku na rok, ale spadek zysków, małych małych i średnich przedsiębiorstw (smes) w przypadku "złego samopoczucia" nadal Ryzyko eliminacji.

 

Zgodnie z badaniami eksperta w trakcie nauki uważa, że międzynarodowy popyt jest cieplej, bo tegoroczny handel zagraniczny jest ostrożnie optymistyczny w tej sytuacji.Ale nadal istnieje niepewność, nie ma zasadniczej zmiany zarówno konsumpcji, jak i inwestycji, pozytywnej sytuacji To jest trudne na długo.

 

Wzrostu zleceń eksportowych

 

Od 13 kwietnia, według danych opublikowanych przez administrację celną, w pierwszym kwartale 2017 r. Wartość importu i eksportu towarów w Chinach wyniosła 6,2 biliona juanów, co oznacza wzrost o 21,8% w stosunku do roku ubiegłego.

Import i eksport trzech kolejnych kwartał roku wzrostu.

 

Ministerstwo Handlu Międzynarodowego Handlu i Współpracy Gospodarczej instytutu badawczego bai, zastępca dyrektora międzynarodowego rynku badań uważa, ustabilizował się na dobrą sytuację w handlu zagranicznym, lub będzie odzwierciedlone w tej sesji targów w Kantonie.

 

"Od drugiej połowy ubiegłego roku, na lepsze, zamówienia wzrosły, deski i płytki ceramiczne są dobre w tym roku."

17 kwietnia grupa Mona Lisa, wiceprzewodnicząca rady dyrektorów HuoRongQuan, powiedziała do drugiej połowy sytuacji eksportowej: "Spójrz na stronę, liczbę wszystkich, w tym roku Mają więcej niż dziesięciu sprzedawców jest znacznie większa niż liczba nabywców w tym samym okresie ubiegłego roku ".

 

Reporter w uczciwej wizyty losowej firmy, wiele firm uważa, że niektóre odrobiny poprawy od drugiej połowy ubiegłego roku na rynku międzynarodowym, zleceń znaczny wzrost.

 

Wzrostu zamówień szybko, z jednej strony, ponieważ uaktualnienia produktu, jest zielony z drugiej strony, ponieważ na rynku międzynarodowym.

 

Powiedział jianping, dyrektor ośrodka dla instytutu handlu ekonomicznego handlu, handlu zagranicznego danych w pierwszym kwartale, ze względu na międzynarodowy rynek rozgrzeł, serię reform i otwarcie własnych wysiłków Chin, międzynarodowych zmian na rynku towarów masowych, Poprawy krajowej i międzynarodowej sytuacji makroekonomicznej, popytu międzynarodowego.

 

Ministerstwo handlu deng zhan, szef analizy przyczyn szybkiego wzrostu importu i eksportu w I kwartale ubiegłego wieku, mówi, że powolna poprawa na rynku międzynarodowym.

Oczekuje się, że w styczniu 2017 r. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) światowa gospodarka wzrosła o 3,4%, czyli o 0,3% wyższa niż przed rokiem.

Wg danych statystycznych WTO w Stanach Zjednoczonych i innych ważnych gospodarkach, według danych statystycznych WTO, w tym roku wynosiły one 1 -2 miesięcy: Stany Zjednoczone, Japonia, Korea, Kanada i inny wzrost importu odpowiednio: 6,2%, 7,6%, 21,7% i 6,2%.

Po drugie, wzrost cen importu towarów.

W pierwszym kwartale, w Chinach ropa naftowa, ruda żelaza, gaz ziemny, węgiel, kauczuk, log i 10 innych rodzajów towarów (co stanowiły 25,4% całkowitego przywozu z Chin), wzrosły o 2,5% ~ 2,5% Z 10,9%.

Trzy lata temu były niskie.

W pierwszym kwartale 2016 r. Import i eksport 2016 juanów, do najniższego poziomu od 2011 r. W tym samym okresie.

Oprócz powyższych powodów jest również bardzo ważnym czynnikiem, jest wsparcie rządu rady zagranicznej rozwoju handlu w ostatnich latach szereg skutków politycznych jest stopniowo ujawniać, środowiska biznesu nadal doskonalić, innowacji innowacyjności przedsiębiorstwa, moc Przyspieszenie konwersji.

 

Udział krajów wzdłuż "obszaru"

 

Warto, co to jest carry, na 121. kongijskim targach z "obszaru" aż po kraju poprawiają udział zagranicznych przedsiębiorstw handlowych ogólnie uprzejmie "sąsiedztwo" aż po rynku.

 

Xu Bing, dyrektor targów w Guangzhou, rzecznik chińskich centrów handlu zagranicznego, powiedział: "kraje wzdłuż stoiska wystawców 616, 364, udział międzynarodowych wystawców pawilonów około 58,7%, całkowita liczba kabin proporcjonalnie do około 61,72% Z nieznacznie wzrosła, w tym z Egiptem, Turcją, Indiami, Malezją, Tajlandią, Indonezją i innymi państwami pawilonem ".

 

"Chiny ceny materiałów budowlanych jest bardzo wysoka. Podobnie jak Indie w całym" "wzdłuż krajowego materiału budowlanego jest niższy, ponieważ są one etapem rozwoju, jest duży popyt na materiały budowlane, eksportujemy, aby nadrobić ich brak Tutaj ".

Guangzhou metali i minerałów importu i eksportu co., LTD, przewodniczący rady dyrektorów, dyrektor generalny podróży powiedział.

 

, Zgodnie z danymi Ministerstwa Handlu w Chinach w pierwszym kwartale 2017 r. Do Rosji, Indonezji, Singapuru, Malezji i innych krajów wzdłuż "obszaru" szybkiego wzrostu importu i eksportu, wzrost o 37,0%, 37,0%, 32,8% I odpowiednio 37,0%.

 

Jeden pas i jedna droga "według udziału Chin w rynku handlu zagranicznego w Chinach stopniowo wzrasta, szczególnie w przeszłości niektóre kraje prowadzące handel z bazą Chin są niewielkie, obecnie poprzez politykę komunikacyjną, poprawę infrastruktury, nowe możliwości handlowe, przyszły handel Potencjał jest bardzo duży.

 

HuoRongQuan powiedział nasz reporter, w drugiej połowie pójdzie do Azji Centralnej, do "sąsiedztwa" aż po rozwój rynku.

Powiedział: "do udziału krajów w ramach dotacji, niektóre dotacje są wyższe niż w innych częściach kraju, ale niektóre kraje bez transportu morskiego, koszty transportu są wysokie, potrzebują dalszych badań".

 

Niezależnie od tego, jak sytuacja w handlu zagranicznym, w celu znalezienia przełomu sprzedaży jest wspólnym zadaniem przedsiębiorstw handlu zagranicznego, wiele firm, które realizują politykę "obszar" cały sposób na rynku, aby zwiększyć sprzedaż, zdobyć udział w rynku.

Niektóre kraje sprzedają produkty z produktami, powiedział, że w tym roku wymagania w "obszarze" w całym kraju wzrosły o 25% do 50%.

 

Instytut Chin wobec WTO, zagraniczny uniwersytet ekonomiczno-handlowy, dziekan TuXinQuan mówi dziennikarzowi "Jeden Belt I Jedna Droga" wzdłuż stosunkowo małej wielkości gospodarki kraju, wszystkie kraje rozwijające się, polityka ma pewną rolę wiodącą, będzie Również spojrzeć na sytuację przedsięwzięcia, jeśli projekt, umowa, takie jak przywóz maszyn i urządzeń.

 

Małe i średnie przedsiębiorstwa transformacji

 

"Złośliwa konkurencja za dużo, z zyskiem maleje, a nie szczególnie dobra cena rynkowa".

Anhui średniej wielkości przedsiębiorstw eksportowych głównie odlewni dyrektor, powiedział w rozmowie transformacji transformacji przedsiębiorstw trudne.

 

 

Chińscy eksperci z dziedziny gospodarki i centrów handlowych w Chinach Zhang Yansheng twierdzili, że obecnie trudne są przedsiębiorstwa handlu zagranicznego.

W ciągu ostatnich 35 lat zakończyła się niską ceną, niską ceną i niskim udziałem w międzynarodowym handlu handlem ludźmi, z międzynarodową konkurencyjnością, talentem, marketingiem, marką, jakością, efektywnością itp., Aby uczestniczyć w Międzynarodowy podział pracy, zmagają się z pięcioma krotkami transformacji przedsiębiorstw.

"Brak technologii, brak marki, brak talentów, brak funduszy, brak doświadczenia i zdolność do przekształcania. Następne trzydzieści lat to rozwiązanie problemu pięciu krótkich".

 

Pomimo złej konkurencji, złośliwe okazje, materiały samowystarczalności, skrócić okres przechowywania sytuacji nadal istnieje, ale coraz więcej małych firm zdaje sobie sprawę, wybór marki, jakość jest przedsiębiorstwem długoterminowego rozwoju.

 

A, szef urządzeń gospodarstwa domowego w prowincji Zhejiang powiedział naszym reporterowi: "pomagamy innym zrobić OEM, oryginał jest zbyt trudne, często przeciągane dni płatniczych, złe koło, prawie nie zysku. Potem myślałem, że musi być przekształcona, poprawić jakość , Nie robić małych firm, nawet jeśli cena nieco wyższa, również w celu zapewnienia jakości, powoli do marki, do wielkiego biznesu. Po transformacji, w tym roku sytuacja jest znacznie lepsza. "

 

W procesie przemian w przemyśle, złożonej i zmiennej sytuacji międzynarodowej, przedsiębiorstwo ponosi wzrost kosztów pracy, zewnętrzne presje na niepewność rynku nadal istnieją, nadal istnieje część przedsiębiorstwa poprzez przejście na niebieski ocean, ale są Duża liczba zależna od OEM, brak zdolności innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw jeszcze nie znalazł wyjścia.


Para:Co to jest chiński styl mebli Następny:Francuskie najlepsze meble ogrodowe Fermob wprowadzić chiński rynek