Konsumenci muszą być ostrożni

- Mar 31, 2018-

Komisja Profesjonalna ds. Konsumpcji Domowej Chińskiego Przemysłu Techniki Prywatnej opublikowała niedawno "Raport badawczy o ochronie praw i interesów konsumentów domowych w Chinach (2017-2018)". W raporcie stwierdzono, że w przypadku skarg dotyczących konsumpcji w gospodarstwach domowych w 2017 r. Skargi dotyczyły zamówień, jakości, usług posprzedażnych i fałszywej reklamy. Najgorsze obszary dotknęły 86,24% wszystkich skarg.


Według raportu, w porównaniu do 2014 r., Oprócz znacznej poprawy jakości głównych rodzajów skarg, znacznie wzrosły problemy związane z obsługą posprzedażną i fałszywą reklamą. Wśród nich wzrost liczby fałszywych reklamacji wyniósł 86,95%.


"Niektóre rynki budownictwa mieszkaniowego lub firmy zajmujące się dekoracją często chwalą się cechami produktów i przesadnymi obietnicami usług, aby przyciągać firmy. Na etapie wprowadzania promocji i sprzedaży konsumenci często wyolbrzymiali swoje obietnice dotyczące usług. Konsumenci stwierdzili, że zostali źle nazwani po zakupie lub podpisaniu umów "- czytamy w raporcie.


W tradycyjnych reklamach zakupów w domach handlowych fałszywa propaganda jest bardziej powszechna. Zgodnie z raportem, aby poprawić wyniki sprzedaży, sprzedawca wprowadza produkty do klientów i fałszywie wprowadza je w celu uniknięcia rzeczywistej informacji o produktach. Niektórzy sprzedawcy umyślnie ukrywają istnienie mebli, gdy wiedzą, że meble są wadliwe. W takim przypadku pozostałości, wadliwe produkty i wadliwe meble są sprzedawane konsumentom.


Para:Guangdong Urząd Nadzoru Jakości stwierdził, że prawie 30% próbek mebli dziecięcych nie powiodło się Następny:Koszt branży meblarskiej w kraju wzrósł o 9.87% rok do roku