Projektant Rośnie Drzew Jako Artystyczne Meble Straight Z Ziemi

- May 12, 2017-

Śpiewać, co nazywa "drukowaniem zen 3D", projektant Gavin Munro jest wyzywającym pojęciem tradycyjnego projektowania mebli. Zamiast rąbać dojrzałe drzewa, aby widzieć i gwoździować na krzesłach i stołach, jego firma Full Grown faktycznie rośnie od podstaw. Drzewa są sadzone strategicznie, szczepione i kształtowane w konkretne struktury. Po zebraniu są już eleganckimi meblami.

Jest to technika, którą on i jego zespół rozwijają od 10 lat, żmudny proces wymagający cierpliwości w miarę dojrzewania drzew. Ich fabryka na wolnym powietrzu, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, to pole o powierzchni czterech akrów z 3000 drzewami posadzonymi. Obecnie mają 500 sztuk w produkcji, w tym krzesła, lampy i stoliki. W gotowych kawałkach nie stosuje się kleju ani połączeń, po prostu szczepienia, jeśli jest to konieczne. Rezultatem są piękne elementy rzeźbiarskie, które zaszczycają oryginalnym materiałem i demonstrują, jaką subtelną, ludzką interwencją może wytworzyć.

Pomysł jest taki, że Munro od dzieciństwa zauważył bonsai w ogrodzie, który przybierał kształt krzesła. Kiedy kilka lat później choroba zmusiła go na długie pobyty w szpitalu, ta pamięć wykiełkowała do tego, co później stał się Full Grown. W tym czasie dowiedział się o cierpliwości, która mogłaby dobrze służyć w procesie, który potrwa wiele lat.

"W istocie jest to niezwykle prosta sztuka. Zaczynasz od trenowania i przycinania młodych gałęzi drzew, gdy rosną nad specjalnie przygotowanymi formatorami. W pewnych momentach wspólnie je przeszczepimy, tak że obiekt rośnie w jeden solidny kawałek - interesuje mnie to, że jest to organiczne drukowanie 3D, które wykorzystuje powietrze, glebę i słońce jako materiały źródłowe "- wyjaśnia Munro . "Po dojrzewaniu do kształtu, który chcemy, nadal dbamy o i pielęgnujemy drzewo, podczas gdy gęstnieje i dojrzewa, przed zebraniem go w zimie, a następnie przedłuża sezon i wysycha. To jest kwestia planowania i wykańczania, aby pokazać drewno i zboże wewnątrz ".

Potwierdzając swój sukces, prototyp Willow Chair firmy Full Grown jest obecnie częścią stałej kolekcji National Museum of Scotland . Aby pomogły finansować swój ostatni rok w nowym zbiorze, niedawno uruchomili oni Kickstarter . Dzięki niskiej cenie materiałów i możliwościom rozwoju w dowolnym miejscu Full Grown to ekscytująca koncepcja, która ma możliwość zrewolucjonizowania sposobu myślenia o meblach.

full-grown-chair-gavin-munro-12.jpg

full-grown-chair-gavin-munro-5.jpg

full-grown-chair-gavin-munro-11.jpg

full-grown-chair-gavin-munro-9.jpg


Para:W marcu było 7314 milionów sprzedaży domów w Chinach Następny:Ochrony Środowiska Meble Papierowe Wiodący Dom New Wave