Projektowanie mebli: imitacja to dopiero początek

- Apr 19, 2018-

Zdjęcia nowych produktów na krajowych i zagranicznych wystawach mebli, zakupów, wracają do kopiowania, udoskonalania, a następnie wprowadzania na rynek - to wzór, który często przyjmują tradycyjne chińskie firmy meblowe.

Ze względu na brak funduszy i ograniczenie warunków technicznych, metoda "płaska kopia, imitacja, uczenie się i doskonalenie" jest właściwie bezradnym posunięciem dla branży meblarskiej we wczesnej fazie rozwoju. Firma nie zgromadziła i nie utworzyła fundacji. W tym czasie podaż produktów na rynku krajowym była niewystarczająca i znajdowała się na rynku sprzedawcy. Firma meblarska produkowała jak najwięcej produktów tak szybko, jak to możliwe. Dlatego też plagiatowanie rówieśników w projektowaniu stało się wyborem.

Większość tych podróbek jest sprzedawana po niskich cenach, a produkty sprawiają, że tempo aktualizacji produktu w całej branży jest szybsze, co powoduje tak wysoką wydajność i niską cenę przyjemności, ale powoduje, że zdolność firmy do niezależnego spadku innowacyjności skutkuje w błędnym kole.

Napływ dużej liczby producentów, jednorodność produktu jest poważna, prowadząc do wojen cenowych. Z jednej strony innowatorzy uzyskują krótsze i krótsze zyski, a nikt nie jest skłonny płacić za głębokie innowacje. Na dłuższą metę społeczeństwo stworzyło mentalność, która jest oportunistyczna i ubezpieczalna. Nie można zagwarantować interesów innowatorów. Wszyscy czekają, aż inni się wymyślą, a potem naśladują i kopiują. Kopiowanie najlepiej sprzedających się produktów od rówieśników znacznie obniżyło koszty badań i rozwoju, czyniąc imitacje bardziej konkurencyjnymi. Cena jest prawie jedyną przewagą konkurencyjną produktów Shanzhai, co ostatecznie prowadzi do niskiej jakości produktu.

W przypadku niektórych małych marek plagiat dużych marek jest ukryty. Brak oryginalnych projektantów, brak zasobów, naśladowanie niektórych z nowych marek nowych koncepcji, ale nie może opanować profesjonalnych szczegółów i ogólnej poprawy.


Para:Szczegół Projektowania Mebli Piękno - Kamień Następny:Jak projekt zmienia przyszłość