Eksport mebli spełnia wąskie gardło, aby zrobić OEM bez zysku i bez zamówień.

- Jan 30, 2018-

Od 2016 roku eksport mebli w Chinach po raz pierwszy od 7 lat później, 24 stycznia, to dzienne wiadomości gospodarcze "reporter uczony od bing-bing Zhang, zastępca sekretarza generalnego chińskiego stowarzyszenia meblarskiego, 2017 1 ~ 11 miesięcy, Chiny przemysł meblowy powyżej wyznaczonych przedsiębiorstw wielkości do uzupełnienia głównego dochodu z działalności gospodarczej wynosi 82,8106 milionów yuanów, łączny rok do roku wzrost o 10,24%; Całkowita liczba przedsiębiorstw powyżej skali wynosiła 46,393 miliardy dolarów, w górę 5,29% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Jednak dziennikarka wiadomości biznesowych dowiedziała się, że eksport mebli w Chinach był wąskim gardłem i przez długi czas nie mógł się przedrzeć. Do sytuacji eksportowej mebli, 25 stycznia, Chiny kołnierz Liansu (02128, HK) osoba odpowiedzialna za globalną rodzinę Qin Xu powiedział po przyjęciu reportera na wywiad, większość krajowego eksportu mebli w OEM (OEM OEM), przestrzeń zysku jest bardzo ograniczona. "OEM bez zysku, bez zamówień OEM."

Przemysł: eksport mebli, stopa zysku brutto jest niska.


24 stycznia opublikowano aktualną sytuację i przyszły trend rozwojowy chińskiego przemysłu meblarskiego. Według raportu, od stycznia do listopada 2017 r. Przedsiębiorstwa z branży meblarskiej zgromadziły łączne przychody w wysokości 828,106 mld juanów, co stanowi wzrost o 10,24% w porównaniu z rokiem poprzednim. Całkowity zysk wyniósł 49,586 miliardów yuanów, co stanowi wzrost o 9,42% rok do roku. Łączna produkcja wyniosła 73,520,59 mln, co stanowi wzrost o 3,47% rok do roku. Pod względem importu i eksportu łączna wartość przedsiębiorstw w branży meblarskiej wyniosła 46,393 mld USD w okresie od stycznia do listopada 2017 r., O 5,29% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Całkowita wartość importu wyniosła 2,758 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 15,72% rok do roku.Prowincja Guangdong jest naszą krajową produkcją i sprzedażą dużych prowincji. 24 stycznia wang ke, prezes organizacji meblowej guangdong, powiedział dziennikarzom prasowym, że łączna wartość sprzedaży mebli w prowincji została oszacowana na około 420 miliardów yuanów w 2017 r., O 5,5% więcej niż rok wcześniej. Wśród nich eksport mebli wynosił około 137 miliardów juanów, co stanowi wzrost o 4,1% rok do roku. Sprzedaż krajowa wzrosła o 6,2%.


W 2016 r. Wielkość eksportu mebli w Chinach była ujemna, az danych z 2017 r. Krajowa sytuacja eksportowa mebli wydaje się poprawiać. Jednak qin xu powiedział dziennikarzom, że chiński eksport mebli to "zrobić OEM bez zysku, nie rób zamówień OEM".

To zdanie wskazuje na długotrwałą sytuację chińskiego przemysłu meblarskiego. Według qin xu, w krajowym eksporcie mebli, prawie 9 Chengdu to produkty OEM. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem kosztów pracy w Chinach, a kraje importujące zaostrzyły się w zakresie oceny jakości produktów meblowych, stopa zysku brutto eksportu mebli jest bardzo niska.

Reporter rozumie, że eksport mebli z naszego kraju tradycyjny rynek koncentruje się głównie w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, Japonii i tak dalej w kraju i regionie. W ostatnich latach kraje Azji Południowo-Wschodniej, takie jak Wietnam, które mają znaczną przewagę kosztową, również zmniejszają udział chińskiego rynku eksportowego.


Sprzedaż zagraniczna jest trudna do rozwiązania.


Na początku 2018 r. Przemysł meblarski wymyślił bombę. Dongguan taisheng furniture co., LTD. (zwany dalej dongguan taisheng), dobrze znany producent mebli w Dongguan, ogłosił, że zaprzestanie produkcji 1 lutego 2018 roku ze względu na spadek obrotów. Następnie dongguan stacji podległych jednostek liters międzynarodowy przewodniczący grupy Samuel kuo, na konferencji prasowej w tej specjalnej odpowiedzi, fabryki dongguan, ponieważ do inteligentnego wytwarzania, transformacji i modernizacji, ma się rozpocząć w fabryce Dongguan wkrótce wróci, fabryka dongguan będzie od za granicą do krajowych.

W opinii qin xu od 2017 r. Rośnie cena surowców do produkcji mebli, co jeszcze bardziej obniża marżę brutto przedsiębiorstw meblowych. Powiedział również, że chińscy producenci mebli nie rozumieją rynków zamorskich, jest ważnym powodem trudności w rozszerzaniu rynków zagranicznych.

Powiedział, że powodem niskiej marży zysku brutto chińskiego eksportu mebli jest wysoki poziom przejrzystości na chińskim rynku mebli. "Oni [zagraniczni nabywcy] wiedzą bardzo dobrze, czego potrzebuje, wszyscy wiedzą, ile ma twój szablon i ile on importuje: chińskie meble po raz pierwszy kontaktują się z międzynarodowym rynkiem, w zasadzie zaczynają od wystawy, więc nie ma miejsca na zyski, konkurencja jest duży, każdy się nawzajem chwyta. "


Para:Udostępnij meble lub przyszłe trendy. Następny:Głównym powodem jest niskie skupienie przemysłu meblarskiego.