Wywóz mebli podlega wąskich gardeł

- Mar 24, 2018-

Po pierwsze ujemny wzrost Chin eksport mebli w 2016, 24 marca, reporter "Daily wiadomości ekonomiczne" został poinformowany przez Zhang Bingbing, sekretarz generalny stowarzyszenia meble Chiny że od stycznia do listopada 2017 r., przedsiębiorstwa powyżej wyznaczonego rozmiaru w branży meblarskiej w Chinach akumulacyjny całkowity dochód z podstawowych operacji był RMB 8,281,600, wzrost 10,24% w tym samym okresie ubiegłego roku; zbiorczej eksportu przedsiębiorstw powyżej wyznaczonej wielkości były 46.293 miliardów dolarów, wzrost o 5.29% rok do roku.

Jednak "Daily wiadomości ekonomiczne" reporter dowiedział się, że Chiny eksport mebli doznał wąskich gardeł i nie może przebić się przez długi czas. Dotyczące status quo meble wywozu, 25 stycznia, Qin Xu, osoba odpowiedzialna za Chiny Liansu (02128, HK) wiodących Global House, powiedział w rozmowie z dziennikarzami, które eksportuje większość krajowych meble są OEM (OEM w drodze, miejsca zysku jest bardzo ograniczone. "Tam jest nie zysku dla OEM. Tam jest nie zamówienia bez OEM."

Branża: Niska marża brutto dla eksportu mebli


24 marca sprawozdanie "Stan i tendencje przyszłości Chin meblarstwa" został wydany. Według raportu, styczeń-listopad 2017, meblarstwa powyżej wyznaczonej wielkości osiągnięte łącznie 828.106 mld juanów przychodów od głównych operacji, wzrost 10,24% rok do roku; Skumulowany Zysk całkowity był 49.968 miliardów yuanów, wzrost 9.42% rok do roku; zbiorcze dane wyjściowe został 735,205,900. To zwiększona przez 3.47% rok do roku. Jeśli chodzi o import i eksport, od stycznia do listopada 2017 r. Łączna wartość przedsiębiorstwa branży meblarskie powyżej wyznaczonej wielkości był 46.393 mld USD, rok do roku wzrost o 5.29%, i wartość Zbiorcza importu 2.758 mld USD, rok do roku wzrost o 15.72%.


 

Guangdong Prowincja jest prowincją głównych mebli produkcji i sprzedaży w Chinach. 24 marca Wang Ke, prezes Stowarzyszenia meble Guangdong, powiedział Daily wiadomości ekonomiczne, że w 2017 r., całkowitej wartości sprzedaży mebli w prowincji szacuje się na około RMB 420 mld euro, wzrost rok do roku o 5,5%. Wśród nich, wywóz mebli były około 137 miliardów yuanów, 4,1% rok do roku; sprzedaż krajowa była 6,2%.


W 2016 r. Chin meble eksportuje, wykazały wzrost ujemny. Z danych do 2017 r. sytuacja wywóz mebli wydaje się poprawa. Jednakże Qin Xu powiedział dziennikarzom, że Chiny eksport mebli są "nie przynosi zysków OEM, nie zamówienia OEM."

To zdanie podkreśla trudności od dawna w branży mebli chińskich. Według Xu Qin prawie 90% eksportu krajowego meble są produkty OEM. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem kosztów pracy krajowej, w połączeniu z coraz bardziej rygorystyczne wymogi państwa przywozu na meble oceny jakości produktu marża zysku brutto eksportu mebli jest bardzo niska.

Reporter dowiedział się, że tradycyjny rynek mebli wywozu w Chinach, jest zasadniczo skoncentrowane w UE, Stanów Zjednoczonych, Japonii i innych krajach i regionach. W ostatnich latach Azji Południowo-Wschodniej krajów takich jak Wietnam, która ma silne nieruchoma, zajmują także oryginalny udział Chin w eksporcie.


Zamorskich sprzedaży trudności, aby zniknąć


Na początku 2018, meblarstwa otrzymała ciężkich news. Dongguan Dongguan Taisheng meble Co., Ltd., znanego meble OEM w Dongguan (zwana dalej "Dongguan Taisheng"), ogłosił, że produkcja została zawieszona ze względu na spadek w biznesie. Potem Guo Shanhui, przewodniczącym Taisheng International Group, spółka zależna grupy Taisheng Dongguan, odpowiedział trzymając na konferencji prasowej. Dongguan zakład został zamknięty, ponieważ był zaangażowany w produkcji inteligentnych. Ją uaktualnić, oczekuje się, że roślina Dongguan zostanie uruchomiony ponownie wkrótce i Dongguan fabryki będą eksportowane do sprzedaży krajowej.

Według Qin Xu, od 2017 r., ceny surowców meble nadal rosnąć, dalszych ściskając marży zysku brutto firm meblarskich. Stwierdził też, że brak zrozumienia rynku za granicą przez producentów chińskich mebli jest ważnym powodem trudności w otwarcie rynków zagranicznych.

Powiedział, że przyczyny niskiej marży brutto wywozu chińskich mebli obejmuje również wysokiej przejrzystości rynku mebli chińskich. "Oni (zagranicznych nabywców) wiedzą zbyt wiele o to, czego potrzebują. Ile pieniędzy jest szablon, i ile pieniędzy jest importowany, wszyscy wiedzą, że chińskie meble jest najbardziej narażony na rynku międzynarodowym i w zasadzie rozpoczął z show, więc istnieje bez zysku przestrzeni, dużej konkurencji, każdy łapie siebie. "


Para:Norma krajowa modyfikuje Limit wersji formaldehydu drewnopochodnych Następny:Mumbai meble sprzedawcy Pepperfry kończy się nowa runda finansowania 2,5 miliarda rupii