Połączenie łuków koloseum i projektowania mebli

- Sep 23, 2019-


Arch shape design


Rosyjska projektantka mebli i projektantka wnętrz Tasha Terenina była głęboko zszokowana łukami Koloseum podczas podróży do Rzymu. Później nie tylko założyła studio oznaczone łukiem, ale także zaprojektowała serię mebli o nazwie Archico.

Projekt sprytnie wykorzystuje kształt łuku, aby zastosować go do kształtu mebla, łącząc nowoczesny minimalistyczny styl z elementami łuku, dzięki czemu meble są bardziej zgodne z nowoczesną klasyczną estetyką.


Morphological extraction

Arch form application

Dzisiaj chcę udostępnić projekty wykorzystujące elementy łukowe.


Jako najbardziej klasyczna forma, elementy łukowe są coraz częściej wykorzystywane w projektowaniu, szczególnie w kształtowaniu drzwi i okien. Dlatego dzisiejsze trzy projekty koncentrują się na kształcie łuku na drzwiach i oknach.


Łuk ma poczucie harmonii i powagi, a koordynacja jego łuków często przynosi wyjątkowe i wieczne piękno.

The tallest building in Manhattan, New York


130 William jest pierwszym wieżowcem słynnego brytyjskiego projektanta Davida Adjaye na Manhattanie w Nowym Jorku, 66-piętrowym apartamentowcu.

David Adjaye

Największą cechą tego mieszkania jest łukowate okno, które zajmuje prawie każde piętro budynku, a duża ilość betonu na zewnętrznej ścianie sprawia, że budynek ma poczucie wielkości.

Arched building

Arched building


Lobby budynku mieszkalnego jest wyśrodkowane na łuku i jest zaprojektowane z wysokiej jakości materiałów, takich jak marmur i mosiądz, dzięki czemu ludzie mogą wejść do holu, aby przyciągnąć jego wyrafinowany styl.

Apartment lobby


Część mieszkania wypełniona jest łukowatymi oknami i drzwiami, a wnętrze wypełnia poczucie harmonii. W połączeniu z wygodnym wyświetlaczem, wykwintnymi i specjalnymi meblami ludzie czują się komfortowo.

Apartment arching

Window


Przestrzeń na dużej wysokości ma dużą liczbę łukowatych okien, co nie tylko sprawia, że przestrzeń wewnętrzna jest przezroczysta i warstwowa, ale także dodatkowo poprawia zdolność oświetlenia.


The high-altitude space

Publiczne udogodnienia w apartamencie obejmują pokój zabaw dla dzieci, kort, centrum basenów spa, siłownię, klub, a nawet prywatne kino. W przypadku zaawansowanych funkcji można również zagwarantować estetykę projektu.


public facilities


children's playroom


court


Budynek mieszkalny jest wciąż w budowie i oczekuje się, że będzie miał od jednej do pięciu sypialni i dwupiętrowych apartamentów.


Gym

Swimming pool

Para:Meble ogrodowe, które są odporne na wiatr i deszcz, można również zaprojektować z pełnym wyczuciem! Następny:Oprogramowanie powszechnie używane w projektowaniu mebli