Guangdong Urząd Nadzoru Jakości stwierdził, że prawie 30% próbek mebli dziecięcych nie powiodło się

- Jun 12, 2018-

Niedawno Wojewódzkie Biuro Nadzoru Jakości uruchomiło "podwójny losowy" specjalny nadzór i kontrolę na miejscu produktów dla dzieci. Zakres kontroli na miejscu obejmował zabawki dziecięce, ubranka dla dzieci, buty dziecięce, buty obrotowe i meble dziecięce.


Specjalne kontrole na miejscu zebrały łącznie 535 partii produktów związanych z dziećmi produkowanych przez 466 przedsiębiorstw w prowincji. Po kontroli stwierdzono, że 44 partie produktów wyprodukowanych przez 44 firmy nie są kwalifikowane, a tempo odkrywania produktów niewykwalifikowanych wynosiło 8,2%.


Wśród nich podczas losowej kontroli 400 partii zabawek wyprodukowanych przez 331 firm stwierdzono, że 21 partii produktów wyprodukowanych przez 21 firm nie ma kwalifikacji, a wskaźnik wykrycia produktów niewykwalifikowanych wyniósł 5,3%.


W 30 partiach produktów odzieżowych dla niemowląt produkowanych przez 30 przedsiębiorstw stwierdzono, że trzy partie produktów wyprodukowanych przez trzy firmy nie są kwalifikowane, a tempo odkrywania produktów o niskiej jakości wynosi 10%.


W wyrywkowej kontroli 30 partii obuwia dziecięcego produkowanych przez 30 firm stwierdzono, że trzy partie produktów wyprodukowanych przez trzy firmy nie mają kwalifikacji, a tempo odkrywania produktów niewykwalifikowanych wynosi 10%.


W badaniu 60 partii mebli dziecięcych wyprodukowanych przez 60 firm stwierdzono, że 17 partii produktów wytwarzanych przez 17 firm nie ma kwalifikacji, a wskaźnik odkrycia produktów niewykwalifikowanych wyniósł 28,3%.


Podczas losowej kontroli wrotek nie stwierdzono żadnych niewykwalifikowanych produktów.


Według osoby odpowiedzialnej za prowincjonalne Biuro Nadzoru Jakości, kontrole wyrywkowe są zgodne z podejściem zorientowanym na problem i biorą pod uwagę ważne kwestie związane z bezpieczeństwem osobistym i bezpieczeństwem konsumentów jako punktami nadzoru, a także przyjmują niekwalifikowane pozycje lub niewykwalifikowane wskaźniki odkrycia często występujące w ciągłym pobieraniu próbek Główne projekty monitorowania skupiały się na losowym próbkowaniu obszarów produkcyjnych, w połączeniu z regionalną charakterystyką dystrybucji produktów, przeprowadzały kontrole na miejscu w przedsiębiorstwach produkcyjnych w pięciu obszarach produkcyjnych ukierunkowanych na produkt.


Obecnie Wojewódzkie Biuro Nadzoru Jakości poleciło odpowiednim miejskim departamentom nadzoru jakości, aby nakazały niewykwalifikowanym przedsiębiorstwom produkcyjnym zaprzestanie produkcji i sprzedaży niewykwalifikowanych produktów zgodnie z odpowiednimi przepisami, a także o wydanie sprostowania i zorganizowanie przeglądu zgodnie z prawem; istnieje poważna jakość produktu. Przedmiotowe przedsiębiorstwa produkcyjne prowadziły dochodzenia i były prowadzone zgodnie z prawem.


Para:W pierwszej połowie tego roku było 2,847 zamówień na meble w Chinach z całkowitym sumą zakupu 3,69 miliarda juanów Następny:Konsumenci muszą być ostrożni